Autorius Tema: Žodynėlis  (Skaityta 17682 kartus)

WebAdmin

 • Administrator
 • Servant
 • *****
 • Įrašai: 469
Žodynėlis
« Įrašytas: Spalis 29, 2009, 11:55 »
Šioje temoje rasite klubo leksikoje naudojamus slangus, bei kitokius neiaškius žodžius :)
TrustNo1

WebAdmin

 • Administrator
 • Servant
 • *****
 • Įrašai: 469
Re: Žodynėlis
« Atsakymas #1 Įrašytas: Spalis 30, 2009, 13:15 »
Pradedam :) Sąrašas ilgės ;)
Dauguma terminų kilę iš angliškų taisyklių ar užrašų bei reikšmių :)

Deck, Deck'as, dekas - bet kokių žaidime naudojamų kortų kaladė. Magic: The Gathering būna tarkim teminės kaladės, su kuriomis galima žaisti. Kituose žaidimuose, skirtingo tipo kortos dedamos į skirtingas krūveles ir sudaro skirtingus kortų rinkinius (kalades)

Discard Pile, diskard pailas, diskardas - panaudotų žaidime kortų krūvelė. Dažniausiai žaidžiant žaidimą, jo metu galima panaudoti vieną ar kitą savybių kortą, turi turi tik laikiną efektą. Po kortos panaudojimo jos nebegalima naudoti ir tokios kortos dedamos į atskirą panaudotų kortų krūvelę.

Discard, diskardinti - nusimesti kortą, žetoną ir pan. Tokia korta ar žetonas be jokio efekto keliauja į panaudotų kortų krūvelę (Diskard Pile)

Dice, daisas - kauliukas, kuris gali būti skirtingų dyždių bei braiunų skaičiaus -dažniausiai klube naudojamas šešių briaunų kauliukai su reikšmėmis nuo 1 iki 6.

D6 - šešiabriaunis kauliukas turintis reikšmes nuo 1 iki 6.

D3 - trijų reikšmių kauliukas (nuo 1 iki 3). D3 kauliuko reikšmė paskaičiuojama metant D6 kauliuką ir reikšmės paskiriamos taip: 1,2 = 1; 2,3 = 2; 4,5 = 3

Token, tokenas - Žetonas, naudojami pokeryje bei stalo žaidimuose. Stalo žaidimuose naudami kažką pažymėti , Pvz.: Herojaus sužeidimų skaičiui pažymėti, Pažymėti daikto vietą žemėlapyje, ir pan.
TrustNo1

Nostromo

 • Knight
 • *****
 • Įrašai: 2638
Re: Žodynėlis
« Atsakymas #2 Įrašytas: Spalis 31, 2009, 10:44 »
Kaip matot, daug teriminu yra tiesiog is anglu neverciamas slengas, pvz geiminti, sufeilino ir kt.
Kas liečia magija, as turiu papke su taisyklem, ten yra toks listas, kur visi kortu terminai yra išversti, bet aisku , jei moki anglu kalba gerai , tai ir nauja geima pasiemes gali nesunkiai suprast, bet ne visi mokes mokykloj anglu, juk buvo ir vokieciu ir net prancuzu..tuo labiau ne visi zaidimai yra pagristi kalbos mokejimu..pvz magija - labai intensyviai pagrista tuo, o sakykim Doom - priešingai ( ypach jei zaidi uz marina , tai minimum anglu kalbos ), arba toks Saboteur - ten isvis nulis.
Anyways, gal kam kilo klausimas kodel klubas vadinas Daiskardas ? Cia Andriukas sugalvojo taip padaryti , is dvieju pagrindiniu komponentu zaidimo pasaulyje , tai Dais ( angl. dice ) - zaidimo kauliukas, kardas ( angl. card - korta ) - ir skamba graziai ir i tema !
Taigi, jei kada isgirsit ka nors kalbant zaidimo terminais ir pagausit daznai vartojama zodi, rasykit tiesiai cia, arba klauskit klube gyvai, kiekvienas manau draugiskai ir iskart paaiskins lietuviskai, ka tai reiskia  :good:
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...