Autorius Tema: Dėl klubo likimo  (Skaityta 109044 kartus)

Justas

  • Servant
  • ***
  • Įrašai: 213
Dėl klubo likimo
« Įrašytas: Kovas 16, 2014, 21:13 »
Kaip visi žinote, buvo paskelbta, kad klubo veikla bus nutraukta Kovo 28 dieną. Šiandien pirmą kartą po žinios paskelbimo gyvai susitikime klube. Susirinkome aštuoniese, tai diskusijų šia tema netrūko. Didžiausia problema mūsų klubui yra finansinė. Kiekvieną mėnesį klubo išlaidoms (nuomai, mokesčiams, bei serverių išlaikymui) reikia skirti apie 250 Lt. Paskutiniu metu klubas nėra labai aktyvus todėl iš reikiamų 250 Lt buvo surenkamos juokingos - vos 50 Lt sumos, o likusią sumą tekdavo padengti Simui su Tomu. Net būnant įprastam aktyvumui šitą sumą surinkti yra labai sudėtinga. Tačiau yra galimybė klubą išgelbėti, pratęsti jo gyvavimą ir toliau turėti vietą, kur galime praleisti savo mėgstamą laisvalaikį. Žinoma, tam reikia mūsų visų pastangų ir noro.
Mano preliminariais skaičiavimais pilnai klubą būtų galima išlaikyti, jei atsirastų bent 10 žmonių, kurie sutiktų mokėti 30 Lt mėnesinį mokestį. Taip pat būtų galima įvesti alternatyvų mokestį tiems klubo nariams, kurie šiuo metu yra kituose miestuose ar dėl kitų priežasčių labai retai lankosi klube. Tuo atveju būtų galima įsigyti klubo kortelę
(tokią, kokia yra dabar) už 20 Lt 5 klubo sesijoms, tačiau jos galiojimas truktų 2 mėnesius nuo įsigyjimo. Antrąjį variantą būtų geriau taikyti tik išskirtiniais atvejais, kai finansai neleidžia kitaip, net jeigu kai kuriems tai ir labiau "apsimoka". Norint neatbaidyti naujokų, pirmus kelis kartus klubas jiems būtų nemokamas, tada būtų pereita prie 5 kartų kortelės, o tapus reguliariu klubo nariu, prie standartinio mokesčio. Bet koks pinigų perteklius būtų nešvaistomas. Surinkus pakankamai pinigų, klubo nario mokestis Simui ir Tomui būtų mažesnis, o esant galimybei ir visiškai nemokamas, kadangi jie tai užsitarnavo savo pastangomis, sudėtomis klubui išlaikyti, jau nebekalbant apie pinigines išlaidas - manau, visi klubiečiai šiuo klausimu man pritars :smile: . Tolimesnis pinigų perteklius(jei toks įmanomas :smile: ) būtų panaudotas žaidimų klubo reikmėms.
Tiems, kurie perskaitė mano tekstą iki dabar, ko gero kilo klausimas: Kodėl aš turėčiau mokėti už klubą 20 ar 30 litų, jei lankausi klube vos kelis kartus? Jūs teisūs, kai kuriems tai gali būti brangu. Galbūt jūs galite tuos pinigus išleisti praktiškiau, naudingiau, efektyviau, tačiau faktas yra tas, kad klubas be šių pinigų bus uždarytas.
Galbūt jau turite savo draugų ratą ir galite žaisti stalo žaidimus su jais. Man ir, manau,  ne tik man, joks draugų ratas nepakeis stalo žaidimų klubo.  
Taip pat viena iš priežasčių uždaryti mūsų klubą buvo per didelis kiekis atsakomybių per mažam skaičiui žmonių, arba kitaip sakant, viskuo turėjo rūpintis Simas su Tomu :smile: . Jei surinktume pakankamai norinčiųjų išlaikyti klubą gyvą, aš prisiimčiau atsakomybę už klubo finansinius klausimus. Taip pat galėtume skirti žmones, atsakingus už klubo patalpų raktus, forumo bei svetainės priežiūrą, turnyrų rengimą ir panašiai.
Pagrindinė šios temos paskirtis yra sužinoti, ar sutiktumėte dėl naujo klubo finansinio modelio, tačiau ne ką mažiau yra svarbi jūsų nuomonė, norai, patarimai bei pasiūlymai.
Taip pat susiję su šia tema yra keli aktualūs klausimai tuo atveju, jei nuspręsime pratęsti klubo veiklą:
1. Ką daryti su klubo atostogomis? (Nuoma už klubo patalpas turės būti mokama ir atostogų metu, todėl ir klubo nario mokestis turės būti mokamas. Yra galimybė pratęsti patalpų nuomą po atostogų, tačiau kyla pavojus, kad patalpos bus išnuomotos kitiems arba nuomos kaina kils)
2. Ar ieškoti kitų, pigesnių patalpų? ( Pakalbėjus su Tomu, sužinojau, kad galimybės šiuo klausimu būtų gana pesimistiškos, nebent ką nors pasiūlytumėt)
Taigi, prašau jūsų aktyviai komentuoti. Kiekvieno nuomonė yra svarbi ir kiekvieno nuomonė gali nulemti tolimesnį klubo likimą arba pabaigą.

Justas

  • Servant
  • ***
  • Įrašai: 213
Re: Dėl klubo likimo
« Atsakymas #1 Įrašytas: Kovas 16, 2014, 21:15 »
Beje, aš sutinku mokėti 30 Lt per mėnesį, taigi jau turime vieną  :D .

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Re: Dėl klubo likimo
« Atsakymas #2 Įrašytas: Kovas 17, 2014, 01:30 »
Justas labai gražiai viską susakę. Tai vis tik finansinė problema klubą užpuolė, o ne tai, kad "atsibodo". Aišku, jei Tomas ir Simas iš savo kišenės rėmė, tai jau yra neteisinga. Bet kodėl tik dabar apie tai sužinoma ? Juk būtume anksčiau pradėję kažką daryti.
Realiai 30 lt. mokėt kaip ir galėčiau, galiu sau leisti tai finansiškai, BET... čia yra kitas niuansas. Viena, tai kad aš lankausi labai nereguliariai, bet ne dėl to, kad nenoriu. Tiesiog mano darbo specifika tai įtakoja, bet esu šeimos žmogus, o šeima - visų pirmiausia, būna juk visokiu planų. Tai vienos kortelės man užtenka pusantro, o kartais ir dviem mėnesiams. Čia klubas daug neišlošia. Kitas niuansas - padidinta kaina gali atpurtyti dar daugiau narių, kurių ir taip nebe kažką susirenka. Taip pat ir su naujokais gali būti. Reiktų tai apdiskutuoti.
Nors mes dažnai renkamės pas mane namie, man kai kurie dalykai irgi klubo neatstotų . Kaip antai, susirinkti Descent sesijai ant DIDELIO stalo :)
Kas liečia dėl atsakomybių pasiskirstymo, gal ir negražu man dabar loti, bet pamenu buvo laikas, kai degiau entuziazmu, sakau - duokit man ką nors, rebiatos, ar kokia forumo skiltį moderuot, ar rašyt kokius reportus, ar dar ką. Buvau gražiai pasodintas į vietą.
Dėl pigesnių patalpų tai manau tikrai sunkus variantas. Tiesa, žiemos metu prie kainos dar prisideda šildymas, o vasara, kai kaina būtų pigesnė, klubas kažkodėl atostogauja, nors atsirastų mielai, kas į klubą eitų. Čia nebent atsirastų koks nors kieno nors geras dėdė ir duotų patalpas laisvam naudojimui, bet čia, kaip sakiau - pasvajot'
Biški bėda, kad forumą skaito tik nedaugelis klubo vartotojų, tad objektyvios nuomonės čia nelabai prieisim, bet vis tik reiktų išgirsti visų čia besilankančių nuomonę, nes tie, kas aktyvūs forume ir yra dažniausiai besilankantys.
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...

Maroom

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 1493
Re: Dėl klubo likimo
« Atsakymas #3 Įrašytas: Kovas 17, 2014, 11:24 »
Teoriškai aš ir galėčiau skirti tokią sumą klubo išlaikymui. Žinoma kitas klausimas būtų apie pačias klubo patalpas: kur jos būtų, kokios jos būtų. Be to reiktų tokio žmogaus, kuris labai daug (pabrėžiu, kad LABAI DAUG) laiko skirtų tokiai veiklai. Nuolat eitų į klubą, įleidinėtų žmones, dalyvavimas renginiuose ir t.t. Galop gal net reklama kažkokia užsiimtų, kad pritraukti daugiau stalo žaidimų mėgėjų. O šiaip man patiko Mindaugo pasiūlymas, kad padaryti ale kaip klubo atostogas iki rudens, o po to žiūrėti, gal kažkokių minčių bus ir pan. Nes dabar esu beveik 100% įsitikinęs, kad ant vasaros žmogeliukų nieko nesusirinktų, vėl būtų problemos dėl lankomumo ir t.t. Žinoma tai yra graži iniciatyva ir aš ją palaikau, bet reiktų viską gerai apgalvoti :yes:

ExLegendz

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 702
Re: Dėl klubo likimo
« Atsakymas #4 Įrašytas: Kovas 17, 2014, 20:22 »
Man rods save apribojom, kai lankomumas padidėdavo, vietos nelikdavo..

Marius (Pirmas vardas) a.k.a (dar žinomas kaip)
Zazas (mIRC, Action games) / Wiedras (Strategy games) / Exas(Nuo ExLegendz (RPG))

Hurris

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 676
Re: Dėl klubo likimo
« Atsakymas #5 Įrašytas: Kovas 17, 2014, 21:19 »
as skirciau 30 lt klubui :)

skwazi

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 607
Re: Dėl klubo likimo
« Atsakymas #6 Įrašytas: Kovas 18, 2014, 08:41 »
Aš skirčiau tokią sumą klubui.
Nepriklausomai nuo to, vargu ar lankyčiausi dažniau :D Šiemet beveik spėjau užbraukyt NET!!! 3 bilietukus.
Bet dar daug kas kabo ant to žodelio "depends...."

Gerbiu Justo entuziazmą ir optimizmą, bet manau, kad kol kas nėra tikslo pult ir daryt. Pritariu atostogoms iki rudens. Žmonės galbūt pavargo, gal atsibodo, gal ... Pailsės, supras ko neteko, padarys išvadas :D Tuomet tas 30 lt atrodys kitaip.

Bet sėdėti ir ilsėtis iki rudens tikrai negalima. Reikia pasiruošti viską, kad kokį rugsėjį butų galima startuoti (arba reikia įsitikint, kad startuoti nebėra poreikio). Ir šitas darbas ne vienam ir ne dviems ;)

Simuck

  • Administrator
  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2028
    • hmpg.net
Re: Dėl klubo likimo
« Atsakymas #7 Įrašytas: Kovas 18, 2014, 22:49 »
Na pridursiu ir aš biškį.

Keista, kad tokia temą iškėlė būtent Justas, kurio nematėm visą gruodį ir paskutiniu metu jis apskritai retokas svečias klube, nu bet tebūnie.
Finansinė problema yra tik dalis bėdos, didžiausia bėda yra nenoras. Būtent - nenoras, nesidomėjimas, apatija, vadinkit kaip norit. Nenaujiena, kad dauguma nepraneša ar ateis ar ne, niekas nežino kiek susirinks, kokie geimai bus, daugybė kartų net sekmadieniais susirenkam ir žiūrėk ateina dar kokie 2-3 iš lempos, vėl turi iš naujo spręst ką lošt, juk nepasakysi "koks mano reikalas, loškit ką norit". O dar kiek tokių, kurie ateina tik tada kai jiems paskambini. Ar suradus naujas patalpas ir pritaikius naują mokestį tai pasikeis? Čia dar didelis klausimas... Man pvz. paskutiniu metu buvo jausmas, kad net jei padarytum nemokamai visvien nepasikeistų niekas ir stebuklingai nesugūžėtų visi atgal į klubą. Gal žmonėms atsibodo ta pati rutina, matyt tuos pačius veidus, lošt tuos pačius geimus. Vėlgi, galioja nevisiems, bet manau yra tokių.

Kitas dalykas - tas mokestis 30 Lt. Aš jau sekmadienį sakiau Justui, kad greičiausiai nemokėčiau tokios sumos. Ne tai kad neuždirbu ar pan, bet tai lemia keli dalykai. Visų pirma, ką man klubas galės pasiūlyti už tą sumą? Pats Justas sakė, kad realiai 30 Lt nėra daug, dauguma kitų klubų nario mokestis dvigubai ar trigubai didesnis. Bet jei viskas išlieka ir toliau taip kaip buvo, tarkim mes tik turim naujas patalpas ir visi vėl renkasi įprastai ir tie, kurie tempdavosi savo geimus, ir toliau juos tempiasi, tai man paprasčiau būtų susirinkti pas savo kaimyną Petrą su sava kompanija ir kelis kartus per mėnesį palošti ką norim kiek norim plius alaus atsigert. O dabar moku trigubą mokestį nei dabar ir dar tampaus geimus, kad kiti juos paloštų? Na taip, galbūt kaimyno Petro kompanija neatstos klubo, bet visgi. Čia aš vėl iš savo varpinės šneku, ne visiems galioja. Visiškai kitaip būtų, jei paprasčiausiai ateini tuščiom įsimetęs užkandos ir be rūpesčių praleidi tas 3-4 valandas.
Trečias dalykas - tos naujos patalpos turbūt nebus su stalais ir kėdėmis ir iškart paruoštos priimti sakykim 20 žmonių, kad visi atsisėstų? Tai vėl bus "skladkė", nes nemanau kad Justas paims ir supirks visą reikalingą inventorių, todėl tokį momentą reiks numatyti.
Ketvirtas dalykas - ar Justai pats apsiimsi būt klubo raktininku? Tai reiškia, kad kas bebūtų turėsi klube pasirodyt, nesvarbu ar lietus ar sniegas ar -30 lauke, nes nepasakysi likus 10 min iki klubo, kad atsirado reikalų, kai tuo tarpu prie durų jau būriuojasi nemaža grupelė ir šala.
Penkta - sakai klubo atgimimui reiktų minimum 10 žmonių? Va dabar paimk ir suskaičiuok man reguliariai einančių potencialių 10 žmonių, labai įdomus sąrašas turėtų būt :)

Realiai sutinku su Robke, reikalą reikia spręsti artėjant rudeniui, o ne dabar. Jei atsiras noras, manau bus galima kažką galvot.

Ir dar:
Citata iš: "ExLegendz"
Man rods save apribojom, kai lankomumas padidėdavo, vietos nelikdavo..
Iš dalies sutinku, kad piko metu buvo ankšta. Bet vėlgi, jei lankomumas progresyviai didėtų, tada ir atsirastų kažkoks sprendimas, o dabar nėra reikalo turėt 100 kvadratų patalpas vidutiniškai 6-8 žmonėms.

Citata iš: "Justas"
Surinkus pakankamai pinigų, klubo nario mokestis Simui ir Tomui būtų mažesnis, o esant galimybei ir visiškai nemokamas, kadangi jie tai užsitarnavo savo pastangomis, sudėtomis klubui išlaikyti, jau nebekalbant apie pinigines išlaidas - manau, visi klubiečiai šiuo klausimu man pritars :smile:
Prajuokino  :Bravo: Dar nepamiršk padaryt Wall of Honor arba Lifetime Achievement su mano ir Tomo fotkėm ant sienos :D
tomorrow [tə'mɔrəu] (n) - a mystical land where 99% of all human productivity, motivation and achievement is stored.

skwazi

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 607
Re: Dėl klubo likimo
« Atsakymas #8 Įrašytas: Kovas 19, 2014, 16:20 »
Kibiras "optimizmo" iš Simo pusės :D

Šiaip klubas nieko ir negali pasiūlyti, nes jis iš to biznio nedaro. Išsilaiko tik iš skladkės: patalpos, baldai, geimai - viskas yra skladkė. Todėl ką pasidarysi, tą ir turėsi.
Nežinau ko iš klubo nori ar tikisi kiti, bet man jis suteikia galimybę sužaisti daugiau žaidimų. Grubiai perbėgęs per sąrašiuką radau 8 šiemet sužaistus žaidimus, kurių namie ar pas Ramą pažaisti neturėčiau galimybės. Šiemet ši galimybė man tekainavo varganus 30 lt per per sezoną. Be to tik klube galiu rasti su kuo sulošt mano mėgstamus euro.

Galima ir kitaip pažiūrėt į tuos 30 lt. Pvz surenkama komanda entuziastų (pavyzdžiui imkim Justo siūlomą 10), kuriems aktualus klubo buvimas ir jie PRISIIMA ATSAKOMYBĘ už klubo išlaikymą. Ne 2 kaip buvo, o 10 žmonių. Ir mokėt jie gali ne 30, o kintamą mokestį, tarkim 15-30 lt. Jei entuziastai stengsis ir jiems pavyks prisikviest naujokų ir surinks pakankamai iš abonementukų, tuomet gali mokėt minimumą 15 lt. Jei jie ateis į klubą tik pažaisti patys, tada vargu ar kažkas pasikeis, ir visas išlaidas teks padengt patiems mokant maximumą (tarkim tą 30 lt).
Aišku čia sapalionės, bet iki rudens kal ir pavyks ką išsapalioti :D

Maroom

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 1493
Re: Dėl klubo likimo
« Atsakymas #9 Įrašytas: Kovas 20, 2014, 11:45 »
Manau, kad dabar neverta ant "karštųjų" viską daryti. Geriau tam reikalui duoti daugiau laiko, viską gerai apsvarstyti ir t.t. Beje pasiūlymas dėl atsakomybės prisiimimo 10 žmonių gal ir neblogas pasiūlymas, tik klausimas ar tiek atsirastų VIP'ų  :D

Justas

  • Servant
  • ***
  • Įrašai: 213
Re: Dėl klubo likimo
« Atsakymas #10 Įrašytas: Kovas 21, 2014, 19:20 »
Na, tikėjausi truputį aktyvesnių diskusijų, ypač iš tų žmonių, kurie rečiau aplanko klubą, nes ši žinia jau tikriausiai daugelį vienaip ar kitaip pasiekė, bet yra kaip yra.

Citata iš: "Simuck"
Keista, kad tokia temą iškėlė būtent Justas, kurio nematėm visą gruodį ir paskutiniu metu jis apskritai retokas svečias klube, nu bet tebūnie.

Čia nėra nieko keisto. Esu lankęs ne vieną ir ne du klubus. Šis man patiko labiausiai tiek įdomia veikla, tiek gera kompanija, todėl ir gaila, kad dabar nori užsidaryti. Tas faktas, kad paskutiniu metu mažiau lankiausi nieko nekeičia. Jei kažkam atrodė, kad nebenoriu lankyti klubo, tai yra netiesa :smile: . Jei leidžia galimybės aš visada mielai prisijungsiu prie stalo žaidimo partijos. Lygiai taip pat nebūčiau nustebęs, jei temą būtų sukūręs Ramas arba Robkė. Nemanau, kad lankomumas yra tas faktorius, kuriuo remdamasis gali sakyti, kad žmogui ėmė kilti apatija stalo žaidimams ar kažką panašaus.
Iš kitos pusės lankomumas yra didelis faktorius, kai renki pinigus patalpų nuomai ir žiūri, kad poros šimtų trūksta :D . Būtent todėl ir pasiūliau mėnesinį mokestį. Lankyti klubą neturi būti pareiga, tai turi būti malonumas. Padėti išlaikyti klubą turi būti klubiečio pareiga.

Citata iš: "Maroom"
Žinoma kitas klausimas būtų apie pačias klubo patalpas: kur jos būtų, kokios jos būtų.
Dėl klubo patalpų nereiktų per daug sureikšminti. Apie tai užsiminiau tik tam atvejui, jei kažkas(ar kieno nors dėdė :D ) turėtų kokią nors nuostabią idėją, kaip galėtume dabartines klubo patalpas pakeisti į geresnes ar pigesnes. Kitais atvejais kuo puikiausiai tiktų ir senosios. Svarbu, kad surinktumėme pakankamai pinigų joms išlaikyti.

Citata iš: "Maroom"
Be to reiktų tokio žmogaus, kuris labai daug (pabrėžiu, kad LABAI DAUG) laiko skirtų tokiai veiklai. Nuolat eitų į klubą, įleidinėtų žmones, dalyvavimas renginiuose ir t.t. Galop gal net reklama kažkokia užsiimtų, kad pritraukti daugiau stalo žaidimų mėgėjų.
Kaip aukščiau buvo Robkės minėta, darbų pasiskirstymas būtų labai protinga idėja, kuri LABAI DAUG laiko paverstų į LABAI MAŽAI laiko :smile: . Penkių žmonių būtų pakankamai susitvarkyti su raktų problema. Net tuo atveju, jei negalėtume pasidaryti penkių rakto kopijų(aš vistiek padaryčiau :D ) galėtume greitai suorganizuoti sistemą. Pvz. aš gyvenu šalia Povilo ir Simo ir mums raktais dalintis būtų ne problema. Yra įvairių būdų raktininko dalią labai smarkiai palengvinti, o įvedus mėnesinį mokestį nereiktų kiekvieną kartą trenktis į klubą užbraukinėti kortelių, net jei tą dieną nesinori niekur eiti, pinigai būtų surenkami mėnesio pradžioje ar pabaigoje (galbūt ir pavedimu :smile: ). Kitoms "rolėms" taip pat būtų galima skirti po atsakingą klubietį per daug jo neapsunkinant.

Citata iš: "Simuck"
Trečias dalykas - tos naujos patalpos turbūt nebus su stalais ir kėdėmis ir iškart paruoštos priimti sakykim 20 žmonių, kad visi atsisėstų?  

Vėlgi, neįsikąskit minties apie naujas patalpas. Jei kažkokią alternatyvą rastumėm būtų gerai, bet greičiausiai nerasim. Kaip Tomas sakė, dabartinės patalpos yra gana gera kaina ir geresne kaina rasti kitas patalpas būtų gana sudėtinga.
Stalai ir kėdės yra dabartinėse patalpose ir, jei neklystu, šie daiktai yra atiduoti klubui(nebent kažkas norės kėdę už 20 lt į namus temptis :D ). Stalai, rodos, yra Robkės, todėl nematau čia problemos.
Dėl 20 žmonių kiekio problemos taip pat smarkiai abejoju  :D . Tuo netikėtu atveju, jei tokie kiekiai žmonių imtų rinktis į klubą, aš su malonumu imčiausi šią problemą spręsti :smile: .
Citata iš: "Simuck"
Ketvirtas dalykas - ar Justai pats apsiimsi būt klubo raktininku? Tai reiškia, kad kas bebūtų turėsi klube pasirodyt, nesvarbu ar lietus ar sniegas ar -30 lauke, nes nepasakysi likus 10 min iki klubo, kad atsirado reikalų, kai tuo tarpu prie durų jau būriuojasi nemaža grupelė ir šala.

Ne, neapsiimsiu. Apsiimsiu būti klubo finansininku. Dėl raktininko rolės ir kitų darbų paskirstymo parašiau aukščiau.

Citata iš: "Simuck"
Penkta - sakai klubo atgimimui reiktų minimum 10 žmonių? Va dabar paimk ir suskaičiuok man reguliariai einančių potencialių 10 žmonių, labai įdomus sąrašas turėtų būt :)
Manau, kad galėčiau surinkti 10 žmonių, kurie mokėtų po 30 Lt. Na, garantijų neduosiu, viskas priklauso nuo mūsų visų noro išlaikyti klubą gyvą, tačiau pinigine išraiška galėčiau surinkti iš visų klubiečių ~300 Lt per mėnesį. Dėl reguliariai einančių žmonių taip pat jau aprašyta aukščiau, o sąrašų ir ataskaitų tikrai neteiksiu. Šiuo metu dėl mokesčio šnekėta dar toli gražu ne su visais klubiečiais, tačiau dar nei iš vieno negirdėjau, kad nesutiktų mokėti daugiau.

Citata iš: "Simuck"
Prajuokino  :Bravo: Dar nepamiršk padaryt Wall of Honor arba Lifetime Achievement su mano ir Tomo fotkėm ant sienos :D
Deja, neturiu fotkių, o greitai ir "wall" nei vienos iš keturių neliks :D . Šituo klausimu žiūrėk optimistiškai. Už dyką greitu metu į klubą nevaikščiotum, mažiau, nei standartinę 30 Lt - taip. Galbūt vienam, kitam naujokui pradėjus vaikščioti į klubą pavyktų mokestį mažinti ir iki 0. Tavo vietoje man būtų nejuokinga. Gali žiūrėti į tai, kaip į šiokią tokią kompensaciją už papildomai į klubą sukištus pinigus ir vargą.

Taip pat pora žodžių dėl naujokų. Nereiktų dėti daug vilčių į naujokus renkant pinigus klubui išlaikyti. Naujų klubiečių srautas niekada nebūdavo didelis, kaip ir pinigai surenkami iš jų už klubo narystę. Taip, naujas narys klube visada yra svarbus, tačiau visų pirma reikia rūpintis nuolatiniais klubiečiais. Nėra prasmės svarstyti, kaip pritraukti daugiau naujokų arba ar galės visi naujokai sutilpti į patalpas, kai senbuviai tuoj nebeturės kur rinktis. Šituos klausimus bus galima spręsti, jei pavyks išlaikyti klubą ir stabiliai surinkti jam reikalingus pinigus. Tada bus galima nuspręsti ar iš naujokų surenkamus pinigus bus galima naudoti nario mokesčiui mažinti ar kitoms klubo reikmėms.

Citata iš: "skwazi"
Bet sėdėti ir ilsėtis iki rudens tikrai negalima. Reikia pasiruošti viską, kad kokį rugsėjį butų galima startuoti (arba reikia įsitikint, kad startuoti nebėra poreikio). Ir šitas darbas ne vienam ir ne dviems ;)
Citata iš: "Maroom"
O šiaip man patiko Mindaugo pasiūlymas, kad padaryti ale kaip klubo atostogas iki rudens, o po to žiūrėti, gal kažkokių minčių bus ir pan.

Idėja startuoti rudenį atrodo nebloga. Vienas didelis minusas, kaip ankščiau minėjau, yra galimybė netekti patalpų, kurios šiuo metu yra geriausias variantas. Kaip suprantu šiuo metu yra 5 žmonės(įskaitant mane), kurie forume pasisakė už 30 Lt mokestį. Iki rudens būtų galima išspręsti likusias detales ir aparti mokestį su likusiais klubiečiais. Būtų gerai sužinoti Mariaus(ExLegendz) nuomonę pinigų klausimais. Taip pat Simo ir Tomo. Kadangi jūsų dviejų buvau labiausiai agituojamas diskusijas perkelti į forumą ir nemažai kitų klubiečių jau pasisakė, tai norėčiau sužinoti, kokia suma jūs būtumėte pasiryžę kiekvieną mėnesį remti klubą, turint galvoje, kad ateityje mokestis jums gali kristi?

Citata iš: "Maroom"
O šiaip man patiko Mindaugo pasiūlymas

Kas tas Mindaugas? :D

ExLegendz

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 702
Re: Dėl klubo likimo
« Atsakymas #11 Įrašytas: Kovas 21, 2014, 19:43 »
Gerai su jumis, be jūsų irgi gerai. Pas mane kažkaip nėra tiek laisvo lankytis kaskart. Jei klubas centre, tai skirčiau nedaugiau 3 litus per apsilankymą, o jei pietiniam 4 litus. O dėl mėnesinio tai jau turi kažką atgal gauti už tokius pinigus. Kolkas nieko gero neturiu pasiūlyt kaip pagyvint klubo gyvenimą.

Marius (Pirmas vardas) a.k.a (dar žinomas kaip)
Zazas (mIRC, Action games) / Wiedras (Strategy games) / Exas(Nuo ExLegendz (RPG))

hexagon

  • Peasant
  • *
  • Įrašai: 7
    • http://www.hexagon.lt
Re: Dėl klubo likimo
« Atsakymas #12 Įrašytas: Kovas 29, 2014, 16:00 »
Mane pasiekė liūdnos žinios, kad stabdot savo veiklą. Stalo žaidimų klubus Lietuvoj galima suskaičiuoti ant rankos pirštų. Jokiu būdu nenuleiskit rankų, permąstykit ką gal būt darėt ne taip ir perstartuokit su nauja startegija. Žemiau trumpai išdėsiu kaip veikia Kauno Hexagon klubas, tikuosi pasisemsit idėjų kurias galėsit pritaikyti.

Istoriškai viskas prasidėjų nuo 3 draugų kurie susirado nemokamas patalpas, užkūrė puslapį ir pradėjo rinktis žmonės. Deja visi ikūrėjai pradingo jau pirmais metus, bet už startą jiems didelis ačiū. Pradžioje viskas vyko gana chaotiškai, žmonės ateidavo ir išeidavo, klubas kaip toks nebuvo vertybė. Visuomet buvo žmonės kurie viską organizuodavo ir tempdavo savo žaidimus ir visuomet buvo tie kurie prisidėdavo tik dalyvavimu. Ir tie ir tie - visi reikalingi. Buvo visokios grynųjų rinkliavos ir panašiai. Tačiau kažkam kilo mintis kad laikas surimtėti ir už surinktus pinigus keli žmonės įkūrė asociaciją. Nustatėme metinį nario mokestį 200Lt.Kai kurie žmonės sukėlė didžiulę nepasitenkinimo bangą, kodėl aš čia turiu kažkam mokėt 200Lt! Yra toks tipas žmonių kurie nori visko už dyką, nesupranta kad kažkas perka ir tempia savo žaidimus į klubą, kad visi galėtų žaist naujausius ir geriausius pasaulio žaidimus kiaurus metus, o jis negali sukrapštyt poros šimtų per metus, kurie bus panaudoti ne kieno nors asmeninei gerovei, o patalpų nuomai ir bendriems klubo reikalams. Nusprendėm kad tokių žmonių mums nereikia, nes klube turi būti geras emocinis klimatas tarp visų. Tuomet tik vienas išėjo, o tie kurie buvo nepatenkinti bet liko dabar sako ačiū. Pagrindiniai principai:
- Klubas neleidžia pinigų stalo žaidimams nes tai nelogiška ir per brangu. Žaidimus įsigija ir nešasi klubo nariai. Keliems ypač populiariems klubo žaidimams padarėme išimtį pvz Avalon
- Kasmetinio visuotinio susirinkimo metu išrenkami 5 žmonės į klubo tarybą (natūralu kad tai aktyviausi nariai) kurie sprendžia visus klausimus. Tokiu būdu sprendimai daromi greit ir efektyviai, nesukeliant jokių asmeniškumų, kad kažkuris žmogus viską reguliuoja. Klubų susitikimo metu žaidžiami žaidimai, ir nieks nekvaršina galvos organizaciniais klausimais. Iškilusias aktualijas taryba sprendžia emeilais savaitės bėgyje
- klubas susitinka kartą per savaitę (antradienį). Buvo bandymu kelt klausimą dėl dviejų kartų, bet tai būtų klaida ir pradėtų skaldyti klubą, ko mes tikrai nenorim. Savaitgalis paliekamas pasidžiaugt šeimos ir savo draugų rate
- patalpų kokybė labai svarbu: geri stalai, geras apšvietimas, nefiksuotas išėjimo laikas
- narystė klube yra vertybė. Po asociacijos sukūrimo per 3 metus išėjo vos keli žmonės ir tai tik dėl išsikraustymo į kitą miestą ar panašiai. Vos vienas žmogus nustojo lankyt dėl laiko stokos. Šiuo metu klubas uždaras dėl vietos stokos. Susidarė eilė norinčių į jį patekti. Kita vertus nelabai ir ieškome didesnių patalpų, mums 4-5 stalai optimalu. Jeigu atėjęs į klubą nepaspausi kievienam rankos asmeniškai, reiškia klubinė atmosfera bus prarasta
- žmogus norintis patekti į klubą gauna užpildyti anketą. Po to taryba sprendžia ar kviesti bandomajam vakarui. Jei ir pretendentas ir taryba priima pozityvu sprendimą mokamas stojimo mokestis ir pirmyn. Kaip minėjau šiuo metu sustabdėm naujų narių priėmimą, nors ypatingai sudominusį asmenį galim ir pakviesti
- nariai skatinami pavest savo 2% GPM. Finansinė klubo situacija stabili. Pernai prafinansavom 3 dienų išvyką į sodybą prie ežero su šeimom ar antrom pusėm. Buvo daug stalo ir lauko žaidimų, visi liko patenkinti. Manau tai taps gražia kasmetine tradicija.
- geram klimatui palaikyti klube būtinos ir merginos :)

Svarbiausia - narystę klube paverst vertybe, žmogus susimoka metinį mokestį ir taškas. Visokie mėnesiniai mokėjimai, tampymaisi - peils normaliam klubo egzistavimui ir bereikalingas galvos skausmas organizuojantiems asmenims. Kievienam nariui kievienas antradienio vakaras turi tapt laukiama švente :)

Taigi nenukabinkit nosies, imkitės visko iš naujo ir jums tikrai pavyks :)

Tomas

Maroom

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 1493
Re: Dėl klubo likimo
« Atsakymas #13 Įrašytas: Kovas 29, 2014, 17:01 »
Labai puikūs Tomo iš Hexagono klubo patarimai ir pastebėjimai. Kas labiausiai pačiam patiko, kad klubas turi būti kaip vertybė, o klubo susitikimai - kaip šventė. Tokius pasiūlymus kaip metinis mokestis, uždaras ratas žmonių ir tik viena diena per savaitė skirta susitikimams - verta rimtiems pasvarstymams. Didelis dėkui už pasiūlymus, man asmeniškai labai patiko :good:

Animagne

  • Peasant
  • *
  • Įrašai: 21
Re: Dėl klubo likimo
« Atsakymas #14 Įrašytas: Kovas 29, 2014, 17:58 »
Noriu taip pat prisidėti iš savo patirties prie pastebėjimų/diskusijos apie klubo mokęsti ir organizavimo, nes po Midgardo ir MtG perėjau prie šiek tiek kitokio stalo žaidimo klubo :). Skaičiai tokie kokius daugmaž prisimenu, nes tai buvo, kai dar buvau mokykloje, tai per kelis metus galėjau šiek tiek pamiršti. Perspėju, galbūt ne viskas čia pilnai į temą ir ne toks kokybiškas pranešimas kaip aukščiau esantis, bet irgi norėjau pasidalinti patirtimi iš kito klubo kuriame dalyvavau (kurio patirtis šioje konkrečioje Daiskardo situacijoje tikriausiai labiausiai tinka).

Prieš persikraustant į dabartines patalpas Megoje ir mokant už turnyrus minimalia baro sąskaita, Šiaulių sportinio pokerio asociacija/klubas/ar kaip kitaip jie besivadinio, rinkadavo mokęstį, kuris ilgą laiką būdavo už 3 mėnesius (tiksliai neatsimenu kiek, bet kažkur 60-90Lt) ir už tai būdavo jei gerai atsimenu tik 2 turnyrai per savaitę (na žinoma patalpos, stalai pokerio 4, žetonai, kortos, kartais papildomi turnyrai, panašiai kaip būtų prerelyzai ar draftai atskiromis dienomis, bet tikriausiai dar rečiau, nei kiek dalyvavau Daiskarde). Narių buvo kažkur 30-40, gal daugiau, bet kiekvieną dieną pasirodydavo tik 15-25, taigi ne itin daugiau. Tačiau patalpos brangesnės: pradžioje man prisijungus buvo Carrus Navalis galiniame kambaryje, bet iš ten išvarė, nes per pigios prašė už patalpas ir po to perėjo prie parduotuvės vietos Tilžėje.

Vėliau įvedė naują mokėjimo būdo tokiems nariams kaip aš (pasirodo kartais ne itin ilgam laikui), bet prieš tai problemų dėl mokėjimo lyg ir nebūdavo ir žymiai lengviau būdavo sekti finansus, nei daiskarde su kortelėmis (prisipažįstu ne visada atsinešdavęs savo, bet kartais duodavau už 2 užbraukti ir iš visų užsilikusių dar tikriausiai 5 kartus užbraukti rasčiau), bet šiek tiek lengviau padaryti pertrauką ar lengviau susimokėti, nei pavyzdžiui 200Lt iškart.

Kiek atsimenu taryba ar kitaip atsakingi asmenys buvo 2-3 nariai, kurie turėdavo raktus įleisti, bet praktiškai visi aktyvesni nariai prisidėdavo, susiorganizuodami kurie 2 ateis tą dieną paruošti stalus / išdėlioti žetonus ir panašiai (asmeniškai aš nesu niekada raktų turėjęs, bet esu ne kartą atėjęs padėti pasiruošti). Taip pat ko niekad nesu matęs Daiskarde, ką esu matęs visuose kituose panašiuose klubuose, būdavo visuotiniai susirinkimai, kuriuose būdavo išrenkama nauja taryba, jeigu reikia, aptariama finansinė padėtis, taisyklės ir panašiai. Tačiau tarybos nariai ateidavo praktiškai kiekvieną kartą, nes buvo slenkantis metinis reitingas (per paskutines 365 dienas) ir pagal jį ar pagal sezono reitingą, sezono finaliniame turnyre priklausydavo startinis žetonų kiekis (sezonas - 3 mėnesiai). Kitaip sakant būdavo kažkoks paskatininimas dažniau ateiti ir laimėti (ar pokerio atveju užimti aukšą vietą), bet ne toks didelis, kad visada laimintis žmogus turėtų per didelį pranašumą :).