Autorius Tema: Projektas X  (Skaityta 6961 kartus)

Versetty

 • Knight
 • *****
 • Įrašai: 1445
Projektas X
« Įrašytas: Rugpjūtis 08, 2016, 15:54 »
Sveiki,

Per atostogas gvildenau toki projektuka nedideli susijusi su RPG. Planuoju ji pameginti. Jis bus visiskai eksperimentinis dalykas tiek man tiek zaidejams, todėl jo pasisekimas ar nepasisekimas bus aiskus tik ji pameginus igyvendinti :) 
Pasitarus su dazniausiai zaidzianciais asmenim, nusprendem kad pameginti ta reikala reiktu - meginsim si penktadieni (rugpjučio 12 d. 17 val. klubo patalpose) .
Apie ka bus viskas - tebunie intriga. Zaidejai kiekvienas slapta gaus savo personazus iki penktadienio, savaites begyje ir tures laiko pasigalvoti ir pasiruosti kaip atzaidineti.
Procesas bus praktiskai improvizacinis - vadinasi, tiek bus idomu ir truks, kiek zaidejai isijaus i vaidmenis.
Sistema - nebus praktiskai jokios - turekite gal rasymo priemones ir viena kita kauliuka, daugiau nereikia nieko (apart to, kad kai gausite personazus, galesite pasigalvot kas kaip). Kas kaip ir su kuom surasysiu kiekvienam atskirai laiske.
Maksimalus zaideju skaicius yra 9, siuo metu turime 5. Vadinasi dar truputi yra vietos kitiems norintiems. Idealiausias variantas ne maziau 5 (vadinas minimumas yra, bet iki pilno dziaugsmo reiketu daugiau). Gali jungtis ir visiskai nieko nezaide ir niekada nesiliete prie jokio RPG, kadangi tai bus nauja apsoliuciai visiems :)

Jei kas norite prisijungti, mielai prasom prie eksperimento!

Siuo metu zaidzia ir iki 4adienio veikejus gaus:

1. Povilas S.
2. Zydre
3. Justas
4. Gintaras
5. Tomas C.
6. Karoliukas
7. Marius
......

Justas

 • Servant
 • ***
 • Įrašai: 213
Ats: Projektas X
« Atsakymas #1 Įrašytas: Rugpjūtis 08, 2016, 18:02 »
Prirasyk ir mane.

Versetty

 • Knight
 • *****
 • Įrašai: 1445
Ats: Projektas X
« Atsakymas #2 Įrašytas: Rugpjūtis 13, 2016, 11:40 »
Penktadienį kaip ir planuota, mėginome atlikti eksperimentą RPG stilium. Pagalvojau, kad reikėtų bent trumpai papasakoti apie tai kas buvo ir gal žaidžiusieji papasakos iš savo pozicijos.

Lošėm 7 žaidėjai + GM. Istorija labai paprasta - iš kalėjimo pabėga trys nutiestieji - Maroom, Tomas C. ir Gintaras. Bėgdami paima įkaitu kalėjimo sargą Karoliuką ir vėliau ne vietoj atsiradusį advokatą Justą. Besprunkant mašinoje baigiasi degalai ir prasideda didžiulė audra. Tolumoje pamato šviesą ir priėję randą sodybėlę kurioje gyvena du senukai - Povilas ir Žydrė. Prasideda žaidimas.

Veikėjai turi patys nuspręsti ką daryti, kaip elgtis ir kuom pasitikėti ir kuom ne. Kiekvienas turėjo savo motyvus, savo įsitikinimus ar paslaptis. Buvo visiška veiksmų laisvė ir pilna vietos improvizacijai. Veiksmas vyko tik viename name, todėl visi turėjo truputi kitaip galvoti nei visada.
Kaip elgtis sprendė patys žaidėjai, o šioje vietoje manęs jie nenuvylė, nes tikrai nei vienas labai nesedėjo tylėdamas, o visi mėgino tiek sugalvoti ką daryti toliau - ar žudyti įkaitus ar bėgti nuo policijos ar pasiduoti ar ką nors gelbėti, tiek kūrė slaptus aliancus su kitais personažais ar galvojo įvairias sąmokslo teorijas.

Reziume gavosi labai įdomus dalykas, kada vieni išeina iš kambario ir kurią planą A, o kambaryje likusieji pradeda planą B ir galų gale matosi kaip viskas susiklosto į viena paveikslą. Vienas sunkumas yra tai, kad labai sunku sugaudyti visą informaciją, nes vienu metu paraleliai vyksta keletas veiksmų.

Žaidimas baigėsi tuom, kad Povilas sukūrė planą kaip išprašyti nusikaltėlius iš jo namų ir grąžinti į kalėjimą. Karoliukas su Justu įkalbėjo vieną nuteistąjį pasiduoti ir jam padėti, suverčiant kaltę kitiems. Patys išsilaisvinę sutramdė pasilikusi name nuteistąjį ir viskas baigėsi be kraujo praliejimo. O galėjo ir kitaip .... :)

Tai va toks tas projektas buvo, ar pavyko ar ne spręsti jums. Iš savo pusės įžvelgiu tokius dalykus, kad
- Praktiškai reikalingas 2 GM nes vienam yra daug informacijos per skirtingas patalpas, taigi galima ir praleisti kažką
- Labai svarbu kad žaidėjai įsijaustu į savo vaidmenis, kadangi nėra labai už ko daugiau užsikabinti žaidžiant - ir mano galva, kad jiems pavyko tą padaryti.

o daugiau, matysim, ar ateityje bus kažkas panašaus priklausys nuo žmonių :)

smikis

 • Master
 • ****
 • Įrašai: 513
Ats: Projektas X
« Atsakymas #3 Įrašytas: Rugpjūtis 13, 2016, 23:07 »
Idomus toks improvizacijos teatras gavosi ir tikrai užskaitau šį eksperimentą. Man asmeniškai buvo sunku. Ne visada yra laiko pagalvot ir reikia žaibiškai reaguot kaikuriose situacijose, o dar kai veiksme kartais dalyvauja septyni! veikėjai vienu metu. Buvo keli atvėjai, kai viduj šaukiau sau "b***t ne taip reikėjo daryt", bet aišku paskui įdomu kapstytis iš tos košės ką prisidirbai.
Tokiam žaidimui reikia gerus aktorinius ir improvizavimo sugebėjimus turinčių žmonių, nors pažaidus kelis kart, tikriausiai daugelis ir taip prakustų, jei tik noro yra.
Tikrai reikėtu bent dviejų ar net trijų GM, tik klausimas kaip jie paskui info vienas kitam perduotų. Arba reikia tiesiog išskyrus veiksmo linijas, vienu metu atžaidinėt tik vieną, o kitas pausint, ir pausint taip, kad ten kur nėra GM, nevyksta išvis jokie veikėjų veiksmai. Kitas dalykas ko trūko kartais, tai aiškios laiko tekmės. Gal reikėtų kažkaip skirstyt viską į laiko intervalus kokius ir derint kas ką daro. Buvo atvėjų kai vienas veikėjas atlikinėja kokį veiksmą, kuriam realiai nereikia daug laiko, kitas tuo tarpu per tapatį laiką padaro kažką, kas realiai truktų kelis kart ilgiau. Gaunasi toks disonansas tarp veiksmu, ir apsunkina reagavimą į kito veikėjo veiksmus.
Tikrai prisijungčiau prie eksperimento v.2, tik gal kažko paprastesnio ir su mažiau veikėjų pradžiai.

damaja

 • Servant
 • ***
 • Įrašai: 212
Ats: Projektas X
« Atsakymas #4 Įrašytas: Rugpjūtis 30, 2016, 14:51 »
Na sakykim taip, kad mano veikėjui Mortonui Willmeriui pavyko pasiekti tai kuom jis stengėsi būti, bent jau savo galvoje ir padėti išvengti nekaltų žmonių aukų. Nors ir mano veikėjas galų gale grįžo į Survėjaus kalėjimą iš kurio atrodo ką tik ištrūko, bet iš kitos pusės pamatęs "Senukų" Pauliaus ir Žydrės išradinėjamą Steampunk stufą jam tikriausiai pasirodė, kad grįžti į cypę ir apmastyti viską iš naujo būtų pats tas :)

Reziume: iš tiesų kaip ir minėta reikia bent 2 GM, žaidimo sesiją reikia pradėti anksčiau nuo pvz pietų, kad nereiktų rush'intis, žaisti su pertraukomis,
per kurias gm'ai galėtų pasidaryti bendrą vaizdą, kas vyko už vienų ar kitų durų, kas vyko antrame aukšte ir t.t. iš bendros pusės manau kad Povilą ir Žydre galėjo atstoti tas pats GM'as (versetty) o jie galėjo užimti kitas roles, na bet čia tik mano nuomonė, nes tokiu atveju būtų buvęs sklandesnis geimas.

Till nex time  :good:
In his house at R'lyeh dead Cthulhu waits dreaming