Autorius Tema: Blue Moon  (Skaityta 10658 kartus)

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Blue Moon
« Įrašytas: Vasaris 10, 2011, 00:46 »


Į gyvą ir pulsuojantį Mėlynojo Mėnulio pasaulį atslinko Juodoji Lemties Naktis. Didingas Auksinis Drakonas paslaptingai nužudytas, Mėlynasis Mėnulis, visą ko kūrėjas, dingęs. Senasis Karalius mirė, Mėlynojo Mėnulio Miestas sugriautas, o Šventasis Psi Kristalas sudaužytas į milijonus smulkių kristalėlių. Trys elementų drakonai, vienintelės, dar likusios gyvos dieviškos būtybės saugo kristalų nuolaužas ir laukia naujojo valdovo atėjimo. Mėlynojo Mėnulio Mieste prasidėjo Tamsos Amžius.

Du karaliaus palikuonys: princas Rolandas ir princesė Elinora kaltina vienas kitą dėl Auksinio Drakono nužudymo ir visų kitų bėdų, kurios užgriuvo Mėlynojo Mėnulio Miestą. Kiekvienas iš jų įrodinėja savo paveldėtą teisę į sostą ir kažkada buvę vieningi miesto žmonės nežino kuo tikėti. Kam atiteks karūna, bus nuspręsta mūšyje.

Kiekvienas žaidėjas žaidžia už vieną iš įpėdinių, vadovauja Mėlynojo Mėnulio Miesto rasėms, kaunasi dėl karūnos. Tas, kuris laimės - atkreips trijų drakonų dėmesį ir bus apdovanotas kristalais. O tas, kuris surinks visas Šventojo Psi Kristalo duženas ir atgamins kristalą, bus karūnuotas Karaliumi, arba Karaliene. Liaudis vėl bus vieninga, Mėlynojo Mėnulio Miestas vėl bus atstatytas ir galbūt...galbūt pats Mėlynasis Mėnulis vėl grįš į šį pasaulį !

Legenda prasideda....

Žaidime yra naudojamos įvairių Mėlynojo Mėnulio pasaulio rasių kortų kaladės. Kiekviena kaladė susideda iš lygiai 30 kortų ir vienos rasės lyderio, ar lyderės kortos. Žaidimas skirtas tik dviems žaidėjams (vienas žaidžia už Rolandą, kitas - už Elinorą). Kovojama turnais, kai vienas žaidėjas sužaidžia veikėjų kortas ir atakuoja kitą žaidėją. Ataka gali būti dviejų rūšių: arba žemės, arba ugnies. Ataką galima pastiprinti palaikymo (support) kortomis, arba pastiprinimo (booster) kortomis. Taip pat galima sužaisti lyderiavimo (leadership) kortas, kurios arba duoda momentinį, vienkartinį efektą, arba galioją visą sužaistą turną. Nemažai palaikymo ar veikėjų kortų turi specialių galių. Kai žaidėjas paskelbia elementą ir jo reikšmę, kitas žaidėjas turi atremti ataką bent su tokia pačia, to pačio elemento galia, arba su dar stipresne, ko pasekoje pradiniam žaidėjui reiks padaryti irgi tą patį. Kai kuris nors žaidėjas nebegali atremti atakos, jis privalo trauktis ir laimėtojas atkreipia elementų drakono dėmesį. Drakonai yra trys - ugnies drakonas Laika (Lika), kurį garbina Vulca, vulkanoidų rasės atstovai, žemės drakonas Doranas (Doran), jį garbina Terrah, teranų rasės žmonės ir vandens drakonas Seša (Sesha), kurį dieviną Aqua, akvanautų rasė. Vienas iš drakonų, laimėjimo atvejų pereina į laimėtojo pusę ir kai baigiasi kortos, tie drakonai lemia kristalų skaičių, kurį gauna laimėtojas. Mažiausiai galima gauti vieną kristalą, daugiausiai - 4. Žaidėjai gali sutarti, iki kokio kristalų kiekio žais. Kiekvienoje rasės kaladėje yra po viena mutanto kortą. Mutantai gali atlaikyti bet kokią elemento ataką, bet kiekvienas turi salygą, kuri privalo galioti, norint jį sužaisti. Sužaidus mutantą, kovos elementas keičiasi į priešingą.

Žaidžiant "Blue Moon" labai paranku žinoti kortas. Kadangi jų nėra daug, tą padaryti nėra sunku. Tada galima nuspėti, ką rezga priešininkas, nes kiekvienos kortos yra tik po vieną kopiją. Taip pat labai svarbu žinoti kada atsitraukti, nes kartais geriau prarasti vieną drakoną ir laiku kontratakuoti, nei beviltiškai veltis į kovą ir ją pralaimėti. Žaidimas dinamiškas, besikeičiantis, su labai nuostabia grafika. Kortos didžiulės ir labai spalvingos, kiekviena rasė yra piešta skirtingo dailininko. Be anksčiau minėtų rasių yra dar Hoax (išradėjų ir išminčių rasė), Flit (paukščiažmogių rasė), Khind (nykštukų gaujų rasė), Mimix (amazonių ir šamanų rasė), Pillar (keliautojų rasė). Taip pat yra dar viena rasė, kuri nepriklauso Mėlynojo Mėnulio pasaulio kontinentui. Tai svetimšalių piratų rasė, kuri vadinasi Buka. Ji naudoja kiek kitą žaidimo mechaniką, nei įprastos rasės, o taip pat gali pakrauti į laivus savo žmonės ir surengti galingas atakas. Jų kaladėje iš viso yra trys laivai. Dėl kažkokių keistų priežaščių, žaidimo gamintojas nebepalaiko šio žaidimo ir žaidimas yra nebespausdinamas (Out of print). Kai kurių rasių dekus dar galima įsigyti, bet dvi rasės (Aqua ir Pillar) yra jau istorinės ir manau, kad įsigyti šiuos dekus galima bus tik iš juos turinčio žmogaus, greičiausiai už žvėrišką, kolekcinę kaina.

Žaidimas padarytas paprastai, bet kokybiškai. Jo autorius - garsusis Reiner Knizia. Pradžioje, gal kiek sunku būna perprasti taisyklių niuansus, bet pažaidus keletą partijų viskas nustoja buksuoti. Tikrai rekomenduojamas žaidimas visiems išbandyti. Jis, mano nuomone, turi tik du trūkumus: 1. Jį nustojo spausdinti, 2. Jis skirtas tik 2 žaidėjams. Bet šitie dalykai nublanksta pamačius, kiek šis žaidimas turi gerbėjų visame pasaulyje ir kokie geri yra jo reitingai. Mėlynojo Mėnulio pasauliui reikia tavęs - ištiesk pagalbos ranką !
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Re: Blue Moon
« Atsakymas #1 Įrašytas: Vasaris 23, 2011, 23:53 »
Tai , kas norit praktikuotis ir pazint kortas ant savo PC eikite tokiu adresu : http://www.keldon.net/bluemoon/

Ten apie viduri yra du instaliaciniai failai. Supuciat ir zaidziat ! Labai pavykes perkelimas ant PC, netgi labai. Yra visi dekai, tai su skaudancia sirdim galima losti uz Aqua ir Pillar rases. Galima rinktis kokia nori rase ir parinkti priesininko kokia nori, galima neti padaryt random, kad atsitiktine tvarka parinktu. Dar galima klausti kompo padzkazkes, kai nebezinai ka daryt, jis patars. Tik pasakysiu is karto, kompas losia afigenai gerai, laimiu tik kokias 7-8 partijas is 10. Jau maniau, kad algoritmas, kuriuo parasytas AI skriptas cheatina, bet yra opcija, kai gali matyti kaip zaidzia kompas, atvirom kortom, zodziu gerulis visiems BM fanams, ar bent jau norintiems jais buti...
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...