Autorius Tema: Žaidimų reportažai ("neklubiniai" susitikimai)  (Skaityta 150926 kartus)

skwazi

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 607
Žaidimų reportažai ("neklubiniai" susitikimai)
« Įrašytas: Lapkritis 17, 2012, 10:02 »
Organizavomes naktine Battle Star Galactica sesija sesiese, t.y. su max zaideju kiekiu. zaidem be exp'o nes kazkas nepadare namu darbu. Po pirmo testo, kuomet pralosem net neipuseje zaidimo, buvau labai issigandes, todel davem kievieno resurso +2 foru, bet veliau paaiskejo kad ju net ir neprireike. Taisykles zaidejai perprato ganetinai greitai, todel jau pirmoj zaidimo pusej prasidejo itarinejimai, perversmai ir pan. Nuvertem prezidenta greitai ir neskausmingai. Ex prezidentas is kersto nuverte admirola (veliau isryskinom kad buvo klaidingai interpretuota taisykle) ir netrukus paaiskejo kad tas ex buvo sailonas, bet jis pats prisipazino, atgailavo, perejo i zmoniu puse ir visa likusi zaidima praleido kalejime. O kortos krito gan sekmingai, palyinus be dideliu nuostoliu pasiekem viduriuka. Is dalies pasiseke, kad tikru robotu pirmoj pusej nebuvo. Atntroje puseje kortos vel krito sekmingai zmonems - palyginus greitai pasimate finiso tiesioji. Robotai praktiskai buvo bejegiai su sekmingu kortu kritimu, todel atskleide kortas, ikiso prezidenta i kaleijma, nuverte admirola, apsparde galatcica ir prasidejo zaidimas va bank. Zmones mate kad gali laimeti, todel per daug nemastydami aukojo viska ka gali, kad tik atliktu paskutini suoliuka. Paskutinio turno metu zmones zut but turejo padaryt suoliuka, nes po sailonu ejimo zaidimas galejo baigtis sailonu pergale. Ir visgi zmonems pavyko susukt makle su ejimo persiuntimais: islaisvino prezidenta is kaleijmo, suremontavo isankstinio suoliuko aparatura, atliko suoli ir pasieke issvajota tiksla
Zodziu zaidimas jau veza. Zaisiu dar

Po to dar isgerem drakono smuklej ir apie 3:00 issiskirstem

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Re: Turimu zaidimu aptarimas
« Atsakymas #1 Įrašytas: Lapkritis 17, 2012, 19:51 »
Aye, as irgi desiu reportuka , jei kam idomu. Taigi, kaip jau supratote, ta sesijije buvo pas mane. Losem pilnu stastavu, t.y 6-se. Buvo skwazi, as, mano zmona, bralis ir dar du broliukai plikiai - Marchius ir Tomas. As taisykles buvau skaites, netgi expansiono, bet kadangi tvirtai nesijautem, tai nutarem neapsunkinti saves. Is visos shaikos serialo "Battlestar Galactica" nebuvo mate tik Bralis ir Tomas, todel kiti tiesiog maudesi flavoure, kadangi zaidimas licenzijuotas - tad visi veikejai, vietos ir mechanika - autentiski. Pasakysiu zaidimas nustebino ant tiek, kad su zmona negalvodami ilgai itraukem ji i wishlista. Nepamenu, kada senei turejau toki gera laika ! Trumpai apie eiga. Kai rinkomes roles, pirmoji role nusiciupo zmona - Kara Thrace "Starbuck" , fenomenali "viper" naikintuvo pilote seriale, kaip pasake zmona - labai atitinka jis charakteri. As pasiemiau viena is pagrindiniu charu - Admiral William Adama, Galaktika erdvelaivio pati paciausia vadova, man labai gilus charas jis per seriala. Bralis pasiciupo prezidente Laura Roslin is ko shaika ziauriai zvenge, nes tai vienas is didesne valdzia turinciu charu, o bralis i kortas ziurejo kaip ozys i naujus vartus (nepamirskim , jis mokesi vokieciu, tad jam reiekjo laiko). Lai nesupyksta bralis, bet su juo buvo tikrai linksma. Tomas pasieme antra pilota Lee Adama "Apollo" - tai admirolo Adamos sunus, kitaip tariant zaidime "mano sunus" Marchius, kadangi Plikis, pasieme irgi pliki - Saul Thigh, laivo XO, kitaip sakant Adamos dešinioji ranka. O Robke, paziurejes, kad mazai yra zmoniu su "engineering" sugebejimu pasiciupo laivo mechanika - Galen "Chief" Tyrol. Nu ir pradejom. Pirma rata praktiskai visi gavo zmones, tik bralis gavo simpatuke "Symphatiser", kuris zaidzia kaip cylonas, bet kai zmones pasiekia raudona nors vieno resurso riba, iskart atsiskleidzia, ikishamas i BRIG'a ir jau padeda zmonems. Tai kas liecia resursus, tai problema buvo praktiskai su maistu, o kiti resursai buvo normoj. Kovas irgi neblogai laikem, ypach Tomas, kai sutaskydavo iki 4 cylonu raideriu per savo action faze. Is bralio buvo atimta prezidentes karuna, atidavem ja mano zmonai, bet buvo neaiskumu del kvorumo kortu, ar jos lieka, ar jas reikia atiduot naujam prezidentui. Kadangi rausem rulebooka ir neradom, bralis neatidave, juk zinot brali, kai uzsispiria.. ale paskui radom, kad reikia atiduot, pasirodo ant prezidentes kortos buvo parasyta, tad bralis iki tol is kersto su likusia kvorumo korta sukele maista ir admirolo titulas buvo is manes atimtas, bet zinot kas ji gavo - ogi vel mano zmona. Tai jinai buvo ir admirole ir prezidente ir pilote viename - ar primetat kokia valdzia laike savo rankose ? Beda ta, kad action'a turejo tik viena ir visu darbu suspet padaryt buvo be shansu , tad toks poelgis buvo labai neprotingas taktiskai, uztat fun klausimu - visi buvom debesyse, nes debatu ir lazdavoniu buvo iki kaklo. Puse kelio nushokom gan greitai, po ko isijunge sleeper agent faze ir gavom naujas loyality kortas, si karta tikrai kazkas turejo gauti cylonu kortas, o jas gavo Marcius ir Robke, bet jie jas atverte tik paskutiniame turne, bet po to Galaktika liko apgailetinoje padetyje, primeskit - Bralis ir mano zmona sedi kalejime (brig), pas likusius kortu mazai ir istraukt ju is ten kaip ir be sansu, nes reikia skill chek 7 geltonu (politiniu) ir purple (taktiniu ) kortu, o sedintys brige gali mesti tik po viena, plius kai galutinis variantas buna aiskus, tai cylon playeriai gali dar po viena damesti korta, kad sugadint skill check'a. Tad as sugalvojau plana. Turejau labai geru leadership kortu "Execure orders" , kur galiu isakyti veikti kitam charui per savo turna. Tomukas pershoko i prezidentes laiva "Colonial One" , patrauke 2 geltonas politines kortas. Per savo turna as patraukiau purpuriniu. Paskui inicijavau pabegima, bralis dejo korta, kur skill checka sumazina 2, tai liko tik 5 . Plius dejo geltona korta , kuri yra 5 vertes, plius Tomas dejo dar sauja kortu, zodziu skill check reiksme buvo gal niolika , tai cylonai net nesivargino jo gadinti. Tiesa ju super crysis kortos buvo smagios, kirto per resursus, bet dar galima buvo laikytis. Jau buvo galima atlikti "emergency jump", bet FLT (Faster Than Light) iranga buvo sugadinta. Tai kai isleidom zmona is kalejimo ji pirmu veiksmu sutaise sia iranga, liko dilema - sokam ir galbut prarandam dali resursu, tai butu konkreciai populiacijos, kurios dar turejom tikrai nemazai, ar laukiam naturaliai suolio pradzios. Pamastem, kad resursu yra, o laukti dar du cylon zaideju turnus (jie sedejo salia) - rizikinga. Dejom suoli ir laimejom zaidima. Jei nebutume padidine resursu +2 , pradzioj, kad palengvinti pirmaji musu zaidima, tai "food" butu buve like tik 2.
Kaip veliau cylon zaidejai, jei jie butu istrauke kiek kitras super crysis kortas, butu uzvirusi gera kova, kurios Galaktika tikriausiai butu nelaimejus. Ale buvo ziauriai gerai paskaiciuota itampa ir matem kad kaip ir galim laimeti, bet tai buvo ant klaustuko Faktas, kad zaidziant uz cylon playeri, atsiskleisti reiktu kiek anksciau, nei paskutinius turnus, aisku jei tai leidzia salygos, nes jie pabaigoj jau nebespejo mums pakenkti labai.
Taigi, yra 1:1 , lauksim trecios , lemiamos partijos, galbut netgi su Pegaso expansionu ir butinai reikia losti pilnu sastavu, taip yra idomiausiai !
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...

skwazi

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 607
Re: Turimu zaidimu aptarimas
« Atsakymas #2 Įrašytas: Lapkritis 26, 2012, 15:39 »
Praeita penktadieni vel startavom naktine BSG sesija. Statravom ta pacia sudetim kaip ir pries savaite, todel taisykliu aiskinima praleidom ir sutaupem nemazai laiko. Tiesa ramas vis dar atkasa viena kita eilute is taisykliu, i kuria nebuvo atkreipta demesio ir tradiciskai tai dar labiau apsunkina zmoniu sansus laimeti. Jau pacioj pradzioj tapo aisku, kad turim bent viena skarbonke ekipaze. Pasirodo, kad ta skarbonke gan nesunkiai sabotuoja skill check'us. Nors pradzia ejosi palyginus sekmingai, bet admirolas, tik del jam zinomu priezasciu, taupe dyzeli (antikrizine strategija ), todel zaidimas i prieki judejo labai letai. Atlikom net 2 suoliukus ir paejom tik 2 zingsniukus. Tuo tarpu pasislepus skarbonke uzpypino negyvai - prasidejo medziokle. Ties trecio suoliuko riba jau parisom kuris yra blogietis, bet nieko nebespejom padaryt - sailonas savo turno metu atsiverte ir pabego i savo laiva. Netrukus atlikom dar viena suoliuka ir pasiekem sleeper zona, ko pasekoje jau turejom net 3 atsivertusius sailonus ir tik 3 likusius zmones. Nors ka tik nuo konvejerio nureidejes sailonas 'ramas' dar bande is zmoniu pasisaipyt sakydamas "juk dar ne viskas prarasta, galit ir laimet", bet 50/50 santykis dare savo: visi skill check'ai failinosi, suolio kursorius judejo i priesinga puse, galaktika buvo suvarpyta kaip retis ir nelabai buvo kam taisyt, robotai sekmingai laipinosi kreiseryje, resursai ejo prie pabaigos ... Net nepamenu del kurios priezasties zmones pralose Pamenu tik kad pabaigai svystelejom atomine, bet skarbonkes tik pasijuoke is to 2:1 tosteriu naudai.


Kadangi sutaupem laiko ant taisykliu ir gan greit gavom i skudurus, tai pasikurem pillarsus. Ir giliai mano nuostabai pirma karta laimejau savo zaidima Jau ne karta strategavau su akmenukais, tad pabandziau dar karta, tik si karta stengiausi ju turno pabaigoj neversti i taskus, o maximuma nestis i sekanti turna. Taip jau sutapo, kad akmens resursas nebuvo paklausus ir konkurencijos dideles nebuvo, be to dar ir kortas "teisingas" pavyko laiku pasiimti. Rezultate priespaskutinio turno metu gaves 14 tasku pasivijau lyderiavusi rama, o paskutiuoju turnu paemes 17 tasku patapau nr1. Jei ramas nebutu galvojes kaip paskutinio turno metu jam paimti kuo daugiau tasku ir vietoj to butu pasiziurejes kokiu budu as planuoju finisuot, butu nesunkiai paemes kelias kortas ir palikes mane prie suskilusios geldos su nepanaudotais resursais, bet losti naktines sesijas yra privalumas - pabaigoje niekas nieko nebegalvoja

Si karta losem kur kas trumpiau nei prateita sav. Isiskisrstem 02:30

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Re: Turimu zaidimu aptarimas
« Atsakymas #3 Įrašytas: Lapkritis 26, 2012, 21:26 »
Taigi, tradicija tape vakarai juda toliau. Galaktika kaip supratot, ana karta mus uzveze gerai, bet Robkei reiks vis tiek duoti i sikna, nes per visa savaite nesugebejo antra karta paruosti namu darbu ir vel neperskaite Pegaso expansijos taisykliu. Itariu jei toliau taip tesis, tai jas ismoksiu as ir visiems paaiskinsiu kaip reikia zaist. Uztruks trumpiau nei base game, jau ten daug maz kaip ir aisku viskas. Taigi, partija buvo trumpa, bet nuozmi. Chara rinkaus kone paskutinis, tai seniai norejau pasiimt isdavika ir baili Gaju Baltara. Jis, zaltys pirmu ratu gauna net dvi loyalty kortas, tai primeskit kokios galimybes gauti tosteri. Ale nieko, abi kortos buvo svarios, nors kiti skersakiavo i mane. Kad pirmu raundu mes gavom blogieti buvo akivaizdu jau po pirmu turnu. Mano charas turejo vienkartine galimybe patikrinti tapatybe, bet kazkaip taupiau, o pasirodo be reikalo , nes iskrito krizes korta, kuriai, jei skill checko nepraeini - ji lieka ant stalo ir preventina tapatybes ziurejima. Fuck ! Kita karta reiks naudotis tokiu dalyku pirmais turnais. Taigi, zmonem sekes nekazka. Kaip sake skwazi, admirolas buvo zinot kas ? Ogi bralis Jei perskaitysit praeita reporta, suprasit kodel daba visi sedim issisiepe Joa, bralis megsta charus su gera valdzia rankose. Ale kaip sakoma, with power comes responsibility ! Jis tikrai taupe kura, sokdamas minimaliai , bet ekonomiskai, kad mes net itarem ar jis tik ne cylonas? Tiesa, viena karta kuro parupino mums tiek, kad jo butume uzteke tikiausiai iki Zemes ir atgal. Bet supratom, kad taip daryti negerai, nes sokdami trumpus atstumus mes vel turim eiti ratus iki auto jump'o o tai labai nualina, geriau jau daryti didesnius suolius, taigi cia kaip sakoma - atmintine naujajam admirolui. Taip pat buvo jau desnis susidares - kai tik persokam, tai pati pirma krizes korta - pyst kova ! Iskart atsivarto koki pora basestar'u (kuriuos, kaip ir Tomo Vaselo dukra, labai mego valgyti manoji) ir heavy raideriai. Galaktika gerai buvo apsaudoma, ne vienas pateko i sickbay. Aisku, zmoniu pliusas buvo tas, kad jie turejo net 3 pilotus, kurie siaip galiu pasakyt savo darba dare tikrai gerai. Tai siaip ne taip prisliauzem iki pusiaukeles, kai isijunge "sleeper agent" faze - as gavau cylona, yeah ! Mano zmona netiketai sako - "as irgi esu cylone" ir atvercia korta, nutariau nelaukti ir as Bralis gavo simpatuka, ir iskart atverte , nes privalejo, kadangi jokio resurso nebuvo ant raudonos zonos, jis tapo "revealed cylon player". 3x3, plius mes vienas salia kito. As atsiversdamas spejau gerai apdauzyti erdvelaivi, be to maisto rodiklis soko i raudona zona. Robke buvo per klaida i kalade idejes per daug cylonu, suklydo zmogus, kadangi ir as ir jis gavo cylona, as pirmas atsivarciau ir jau zmona buvo apsireiskus, tai jam teko but zmogum. Nu tada prasidejo jau putos, jokio skill check nebuvo zmonem imanoma padaryt, nes mes is eiles galejom damesti po korta, kitaip sakant galejom suteikti skill checkui -15 dydzio minusa O dar kai ikisom Tomuka i briga uz sprogmenu vagyste tai jie paluzo. Kita vertus susidaro mesos pamastymams - kaip zmonem suktis is padeties, kai puse ju yra blogieicu. Man viena mintis - iki sleeper fazes, reikia, kad vienas resursas butu raudonas, nes tik po sleeper fazes isijungia simpatukas. tokiu atveju ji seina i briga ir zaidzia uz zmones. Zmones ji istrauks is kalejimo ir bus 2x4 - zmoniu naudai. O resursa paskui galima meginti atstatyt. Bet Simpatukas yra tik 4 ir 6 playeriu zaidime. Beto - kita karta bus su expansionu ir vel bus kitaip. Bet strategijai cia vietos dar daug yra, be to reiks forumus pagriauzt

Pillars of the Earth. Po sios sesijos mano zmonai kablys parejo siaim geimui ir mano wishliste jis pirmoj vietoj. jei kas nors kur nors suzinosit kur gauti sio geimo expansiona - PM me, ok ?
Taigi, pirmavau nuo pirmu turnu victory pointais. Emiau vidutine strategija - kontroliavau mediena. Sekes neblogai visai, bet Robke nutare kontroliuoti akmeni. Cia butu pravertus ta startegija, kuria kazkada , per pirma musu sio geimo starta sekmingai naudojo Hornis berods, jis pirkdavo nereikalinga materiala , kad kitas jo negautu. Dabar kai pagalvoji, Robke buvo teisus, jei as buciau ziurejes kaip jam sutrukdyt, o ne paciam daugiau tasku paimt viskas butu kitaip. Lemtinga klaida, kai as nepaemiau Prancuzo kortos, su kuria Robke pasinaudojo mano zmonos samdiniais ir dejo rekordine 17 tasku per turna serija. Beje, su expansionu zaidziau pirma karta ir jis labai inesa savotisku galimybiu - man patiko, plius losiant sesiese visai neprailgo savo turno laukimas, nes rebiatos labai greit perkando zaidimo mechanika. Nors Pilarsu partija truko ilgiau nei Galaktikos.

Nu ka, lauksim kitu penktadieniu, zmonems reikia revansho !
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...

Hornis

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 777
Re: Turimu zaidimu aptarimas
« Atsakymas #4 Įrašytas: Lapkritis 27, 2012, 10:32 »
Atsiprašau, bet paskutiniai keli postai visiškai neprimena turimų žaidimų aprašymo - pristatymo.

Gal forume sukurti atskirą skiltį - Naktiniai pasisėdėjimai Ramo virtuvėje?  :-P

skwazi

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 607
Re: Turimu zaidimu aptarimas
« Atsakymas #5 Įrašytas: Lapkritis 27, 2012, 11:09 »
Jokiu problemu - istrinsim  :drinks:

Simuck

  • Administrator
  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2028
    • hmpg.net
Re: Turimu zaidimu aptarimas
« Atsakymas #6 Įrašytas: Lapkritis 27, 2012, 16:01 »
Citata iš: "skwazi"
Jokiu problemu - istrinsim  :drinks:
Why??? Nu tai buvo galima perkelt į kokią atskirą temą, gal kam prireiks ateity. Ištrint visada lengviausia...
tomorrow [tə'mɔrəu] (n) - a mystical land where 99% of all human productivity, motivation and achievement is stored.

skwazi

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 607
Re: Turimu zaidimu aptarimas
« Atsakymas #7 Įrašytas: Lapkritis 27, 2012, 20:07 »
Zaidimo partijos aprasymas gal ir nera visu 100% zaidimo aptarimas, bet geresnes temos tam neradau. Nemanau, kad tokius reportazus dauguma skaito iki galo ir labai abejoju ar kazkam atsiras poreikis ta posta perskaityt dar karta. Turiu backupa, jei yra minciu kur tokius postus det - atstatysiu.

Dowydas

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 661
Re: Turimu zaidimu aptarimas
« Atsakymas #8 Įrašytas: Lapkritis 27, 2012, 20:50 »
Citata iš: "skwazi"
Zaidimo partijos aprasymas gal ir nera visu 100% zaidimo aptarimas, bet geresnes temos tam neradau. Nemanau, kad tokius reportazus dauguma skaito iki galo ir labai abejoju ar kazkam atsiras poreikis ta posta perskaityt dar karta. Turiu backupa, jei yra minciu kur tokius postus det - atstatysiu.
Aš skaitau  :smile:  :D

Simuck

  • Administrator
  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2028
    • hmpg.net
Re: Turimu zaidimu aptarimas
« Atsakymas #9 Įrašytas: Lapkritis 27, 2012, 21:06 »
Citata iš: "skwazi"
Zaidimo partijos aprasymas gal ir nera visu 100% zaidimo aptarimas, bet geresnes temos tam neradau. Nemanau, kad tokius reportazus dauguma skaito iki galo ir labai abejoju ar kazkam atsiras poreikis ta posta perskaityt dar karta. Turiu backupa, jei yra minciu kur tokius postus det - atstatysiu.
Tai sukurk atskirą temą skyriuj "Turimi žaidimai" ir postink. Skaito ar neskaito - koks skirtumas, juk ne apie organinę chemiją rašot :) Kam kada nors reiks, tas skaitys.
tomorrow [tə'mɔrəu] (n) - a mystical land where 99% of all human productivity, motivation and achievement is stored.

Hurris

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 676
Re: Turimu zaidimu aptarimas
« Atsakymas #10 Įrašytas: Lapkritis 27, 2012, 21:17 »
as irgi skaiciau visai ydomu :)

ExLegendz

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 702
Re: Žaidimų reportažai ("neklubiniai" susitikimai)
« Atsakymas #11 Įrašytas: Lapkritis 27, 2012, 23:04 »
mačiau ir aš :D

Marius (Pirmas vardas) a.k.a (dar žinomas kaip)
Zazas (mIRC, Action games) / Wiedras (Strategy games) / Exas(Nuo ExLegendz (RPG))

Hornis

  • Master
  • ****
  • Įrašai: 777
Re: Žaidimų reportažai ("neklubiniai" susitikimai)
« Atsakymas #12 Įrašytas: Lapkritis 28, 2012, 10:29 »
Vėl nusifloodinom :D
Iš esmės, tokios "neklubinės" temos seniai reikėjo, nes maža kas susirenka kur pažaisti savo malonumui, o va aprašyti - kaip ir nebuvo kur :)

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Re: Žaidimų reportažai ("neklubiniai" susitikimai)
« Atsakymas #13 Įrašytas: Gruodis 03, 2012, 08:51 »
Aprasymuose pamineti zaidimai buvo zaidziami ir klube, tad tai nera kazkas "neklubisko". Tiesiog buvo faina pasidalinti su kitais patirtomis maloniomis akimirkomis, o jei dar zmones ir skaito tai, nuo to tik geriau. Pritariu tam, kad gerai butu pakurti atskira tema, nes kiek zinau, kartais Marius organizuoja "zombiu" pazaidimus pas ji namuose, tad panasu, kad "neklubiniu pasisedejimo" aprasymu gali buti ir daugiau, ypach tokiu turetu padaugeti vasara, kai klubas atostogauja, o zmones juk zaidzia...
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Re: Žaidimų reportažai ("neklubiniai" susitikimai)
« Atsakymas #14 Įrašytas: Gruodis 29, 2012, 15:32 »
Vakar pas mane ivyko dar viena Battlestar Galactica penktadienine sesija. Si karta prijungem pilnai visa Pegausus expansiona. Dalyvavo zmones : As, mano zmona, Plikis Marchius, Bralis, Robke Skwazi ir Vidmis Sabas. Istorija prasideda zodziais "once upon a time..."

Plikis pasiciupo Adama Lee "Apollo", nes startavo pirmas. Buvo keista kad griebe pilota pirmu pasirinkimu. Vidmis, budamas naujokas, nenorejo uzsirkrauti atsakomybes ir paeme "Chief" Tyrol, support klase - labai neblogas mechanikas. Sekantis buvau as, nutariau ismeginti naujiena - paemiau viena is triju cylon leader'i - Leoben. Kitaip sakant visi iskart zinojo, kad esu cylonas, BET, losiant 6-se as negaunu loyalty kortu, o traukiu Sympathetic Agenda korta. "Sympathetic" reiskia, kad mano tikslas labiau padeti zmonems, nei cylonams, kas yra labai tematiska, nes per seriala pabaigoj, zmones ir kai kurie cylonu modeliai sujunge pajegas ir susivienijo del bendro tikslo. Mano agendos korta turejo 2 winning conditions: pirma - as laimiu , jei zmones laimi, antra - tarp morales ir populiacijos resursu neturejo buti didesnis jei 2 tarpas. Taip, kad zaidziau padedamas zmonems, bet su savo niuansais. Bralis rinkos sekantis ir jam beliko rinktis praktiskai ir Political Leader ir Military Leader klases (palmface). Jisai pasiciupo Helena Cain, Pegaso admirole su geleziniais kiausais ir aisku gavo admirolo role, nes Helena sarase yra auksciau netgi uz William Adama. Mano zmona pasirinko Laura Roslin, prezidente, o Robkiukas paeme Gaju Baltara, kadangi jam nebegaliojo klasiu apribojimas. Toks pasirinkimas mane truputi suneramino, nes turejom tik viena vieninteli pilota, o ka jei jis - celofanas ??
Nu ok, pradejom. As iskart infiltravausi i Galaktika, bet kadangi visi zinojo, kad as buktai gerietis, tai niekas nieko ir nedare man. Gal per antra turna iskrito krizes korta, kuri leido man patikrinti tapatybe. Patikrinau musu plikagalvi pilota ir ka jus manot - skardine ! Isdesciau savo paziuras likusiai auditorijai, reakcija buvo idomi ir ivairi, bet pasitelkes oratoryste itikinau, kad reiktu pilota kisti i kaliuze. Nu ikisom, o jis zaltys dar kokius tris turnus apsimete avineliu, ir dedavo teigiamas kortas i skill chekus, mol, girdi - as gi gerietis, o Ramas, blin - meluoja. Netgi bande pabegti is Brig'o, kas aisku jam nepavyko. O skill checkai buvo iveikiami praktiskai 90 procentu tikslumu, NES, pries tai pasiskaiciau forumuose, labai gera yra politine, geltona korta "Investigative Comitee" , kuri leidzia det skill checkus atverstom kortom, kas duoda dvi naudas" : uzsislaptinusiems cylonams sunku sukliudyti neissiduodant ir zmones labai sutaupo kortu, neperdedami aklai ju per daug. Ok, tai Marcius sedejo vienutej, kol nuskridom kazkur puse atstumo, tada Bralis dejo koziri - netiketai nutare ikist i brig'a mano zmona prezidente, o tam reikalui isteske ant stalo visa savo ranka kortu, kuriu buvo gal koki 10. O pas jo characteri buvo savybe, kad jei kisi i briga ka nors ir skill check'a virsiji iki 10, tai uzduot dejes i kalejima ta zmogu nuzudai. Jis to ir tikejosi, bet Vidmutis imete i skill checka korta, kuri leidzia pasalinti netinkama spalva, jis pasirinko purpurine, liko galioti tik zalia, bet tada paaiskejo, kad vos ne visa Bralio ranka buvo zalia. Plius Destiny dekas buvo nedraugiskas, tai kainavo mums labi daug kortu, bet galutinis rezutatas - zmona isvenge kalejimo, bet tapo akivaizdu, kad Bralis - antrasis celofanas. Kadangi jis savo action'a panaudojo, meginimui ikalinti prezidente, turejom visa rata, kol iki jo ateis, sugalvoti ka su juo daryti. Nu baiges tuo, kad jis greitu laiku uz grotu palaike Plikiui kompanija. Vidmis tapo naujasis admirolas. Taigi buvo aisku, kas yra kas ir liko sekmingai suzaisti komandini zaidima. Abu cylonai suprate, kad is brig'o nepabegs atsiverte, bet kalejimas anuliavo tas ju savybes, kurios butu skaudzios, jei jie butu ne brig'e ir persikele i cylonu lokacijas. Bralis pritrauke biski Super Crysis kortu, bet nespejo ju suzaisti kaip pershokom daugiau nei 7 atstumo ir isijunge New Caprica faze, kuri yra labai tematiska, nes pagal seriala zmones irgi buvo surade gyvenama planeta, kuria pavadino Naujaja Kaprika ir pasidave cylonams. Cia reikejo sulaukt, kol Galaktika vel atsiras orbitoje, tada prasidet turejo evakuacija. Kol buvom Kaprikoje, reikejo paruost evakuacijai laivus, ka mes labai sekmingai ir greit padarem. Bet smagumas prasidejo kai grizo Galaktika, kartu su 2 basestars ir kruva raideriu. Primenu, kad mes buvom be piloto. Spejom i ora pakelt beveik visus laivus, liko vienas, Robke jau ruoses persikelti i Galaktika, bet cylon raideriai jau sparciai skriejo link bejegiu civiliu laivu. Neuzilgo turejo buti Vidmanto ejimas, per kuri jis butu daves komanda suoliui ( po ko, viskas kas lieka planetoje sunaikinama - nespeje evakuotis civiliu laivai ir zaidejai, kurie nepersikele i erdvelaivi), bet nespejom - is abieju galaktikos sonu atskrido gal bent po 5 raiderius. Juos sutiko daugybe civiliu ir 4 viperiai. Tada Bralis paeme i ranka kauliuka ir pradejo ridenti. Kadangi nebuvo pilotu tarp musu niekas negalejo suzaisti "Evasive Manoeuvre" - Bralis rideno zveriskai, musu viperiai ne tai kad budavo apgadinti, bet tiesiog sunaikinti - is 4 jis sunaikino 2 (isridendamas 8 ). Kai nebuvo kas gina civilius prasidejo skerdynes ir musu resursai greit istirpo. Pagrinde ir pirmiausiai aisku pasibaige populiacija, bet ir kiti raudonavo stipriai. Kaip nekeista iki zaidimo galo turejo pakankamai kuro ir visai neblogai maisto. Nuo pat pradziu kazkaip kentejo morale ir ponia Prezidente vis nedado budu , netgi Kvorumo pagalba, kaip ta morale pakelti. Baigem zaist kazkur apie puse triju nakties, bet buvo fun, tiesa iskilo kai kuriu niuansu del taisykliu, bet ko noret - juk pirma karta integravom visai pilna expansiona.

Some thaughts... manau visi zaidusieji sutiks, kad mes visiskai neisnaudojom Pegaso. Pegasas tematiskai buvo naujesnis ir zymiai galingesnis 'Mercury" klases Battlestar tipo kovinis erdvelaivis, kuris turejo tik 4 zonas, bet labai konkrecias, dvi is ju (main battery ir Command CIC) yra skirtos atakuot ir taskyt laivams ( nevisada vien tik prieso). Mums, likusiems be piloto, tai turejo buti tarsi vanduo istroskusiems, bet is esmes jame pabuvojo tik Bralis, kuris ir startavo ten, nu ir as pabaigoj ten persikeliau. Gal visus kazkaip nervino, kad norint pereiti tarp lavu, reikia nusimesti po korta, bet manau, kad Pegaso firepower mes neisnaudojom visiskai. Aisku, ta ugnies galia nera absoliuti, viskas remias i kauliuko ridenima ir yra tikimybe pazeisti savo laivus, ar netgi pati Pegasa. KItas dalykas - mes vis tiek mazai naudojom skautinima, kur gali rizikuoti, siusdamas raptor laivelius ir patikrinti virsutines kriziu arba destination deku kortas su galimybe kisti jas i dugna. Taip pat mazai buvo naudojama zalia korta "Executive Order" arba XO, kai gali perduot kitam zmogui movement + action, arba 2 actionus, jei jis nejuda. Bet cia gal del to, kad zaliu kortu galejo patraukt labai mazai zmoniu, nes tai yra Leadership skill'ai, o juos pagrinde traukia Military Leader'iai. Uztai labai zmagiai zaidesi "tiriamasis komitetas" , kuris leidzia atverstom kortom sprest skill checkus ir tas tikrai pasitvirtino. Zaidimo pabaigoje labai pradejo krauja gadint "Treachery" skill kortos, kurios eme labai kauptis zmoniu rankose, o is ju naudos turi praktiskai tik cylonai. Bet treachery kortos turi pliusine verte, kai reikia kazka nuzudyt, bet buvo bajeris, zudem cylona kazkuri ir sudejom vos ne visas treachery kortas i skill checka, kuri virsijom vos ne dvigubai, ale saugiai atsikratem nereikalingo balasto :) Ir dar, eilini karta zaidima baigem su dviem nepanaudotais "nuke" tokenais, nors buvo momentas, kai visi zviegem susiriesdami, kai salia Plikio sedejes Vidmis, bajeruodamas sviede viena niuka Marciui i plike, ir jis ten kone prilipo su specifiniu "tekšt" garsu :) Bet cia reikejo pamatyti gyvai, bet faktas manau, kad niuku reikia netaupyti, tuo labiau , kad su antruoju expansionu, atsiranda "engineering" skill kortos, kur galima pasigamint papildoma branduoline galvute.

Taigi, 2:1 skardiniu celofanu naudai, Pegasas + New Caprica prasosi dar vieni testinio gameplay'jaus, bet pries tai dar man reiks issiaiskinti keleta taisykliu niuansu. Aciu visiems, kas dalyvavo ir kas skaite si reporta.
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...