Autorius Tema: 2015.02.01 Sekmadienis  (Skaityta 28121 kartus)

zydrune

  • Apprentice
  • **
  • Įrašai: 80
Ats: 2015.02.01 Sekmadienis
« Atsakymas #15 Įrašytas: Sausis 29, 2015, 16:47 »
Vienintelį Small World esu žaidus. Apie kitu spasidomėsiu šian vakare.

Šiaip būčiau mieliau už kokį žaidimą, kur nereik viso game metu pjaustyt gerklių ir pan ;D

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Ats: 2015.02.01 Sekmadienis
« Atsakymas #16 Įrašytas: Sausis 29, 2015, 18:23 »
Vienintelį Small World esu žaidus. Apie kitu spasidomėsiu šian vakare.

Šiaip būčiau mieliau už kokį žaidimą, kur nereik viso game metu pjaustyt gerklių ir pan ;D

Supratau, LNoE atkrenta - lieka vis mažiau variantų :)
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...

Mindaugas

  • Apprentice
  • **
  • Įrašai: 82
Ats: 2015.02.01 Sekmadienis
« Atsakymas #17 Įrašytas: Sausis 29, 2015, 20:42 »
Tinka bet kas.

Maroom

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 1493
Ats: 2015.02.01 Sekmadienis
« Atsakymas #18 Įrašytas: Sausis 29, 2015, 22:02 »
Aš norėčiau prisiliobti Raudonojo drakono smuklėje :D Visai įdomu būtų prisiminti Pandemiją  :yes:

Mindaugas

  • Apprentice
  • **
  • Įrašai: 82
Ats: 2015.02.01 Sekmadienis
« Atsakymas #19 Įrašytas: Sausis 30, 2015, 10:24 »
Jei liks laiko  butu visai smagu Ghost stories (rodos klube yra)

Nostromo

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2638
Ats: 2015.02.01 Sekmadienis
« Atsakymas #20 Įrašytas: Sausis 30, 2015, 14:47 »
OK, prigriebsiu Pandemija - man atrodo ne visi dar yra lošę šį žaidimą su išplėtimu, kas yra būtina.
Slibino smuklės atsinešiu porą dėžių, sakykim pirmą ir antrą dalį. Čia jei bus daugiau nei 4 žaidėjai, norintys paošti kabake...
Trys svarbiausi dalykai vyro gyvenime: Alus ir papai...

Povils

  • Servant
  • ***
  • Įrašai: 497
  • Power to the People
Ats: 2015.02.01 Sekmadienis
« Atsakymas #21 Įrašytas: Sausis 31, 2015, 13:15 »
Vakar susitarėm su Justu, kad jis 7dienį gali apsikeist su Mindaugu arba Marium stalais. Ar Norit kuris nors į Eclipsę?

Justas

  • Servant
  • ***
  • Įrašai: 213
Ats: 2015.02.01 Sekmadienis
« Atsakymas #22 Įrašytas: Sausis 31, 2015, 13:52 »
Tai va, kadangi gavau išbandyti Eclipsę penktadienį, tai užleisiu savo vietą prie Eclipsės stalo sekmadienį(jei atsiras norinčių). Povilai, neužmiršk įsimesti Small World, nes prie kito stalo norėčiau jį sužaisti.

Maroom

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 1493
Ats: 2015.02.01 Sekmadienis
« Atsakymas #23 Įrašytas: Vasaris 01, 2015, 21:07 »
Taigi vaigi. Susirinkom, truputį įvyko žaidėjų rokiruotės ir gavosi taip, kad prie Ecilpes stalo prisijungė Mindaugas ir aš. Kosmosą užkariauti taip pat bandė Povils, jo draugas Marius ir Simuckis :) Kol viską išsetupino ir paaiškino taisykles praėjo turbūt valanda laiko. Bet didžiai tiek mano, tiek ir kitų nuostabai žaidimas nepasirodė sudėtingas taisyklių suvokimo prasme. Net ir žaidime priimant sprendimus realiai neturėtų būti didelio lago ir ateityje tikrai manau būtų įmanoma sužaisti per nepilnas 3 valandas.
Taigi iš pradžių išsirinkom rases. Nežinau kodėl, bet visi išskyrus mane pasirinko įvairias ateivių rases. Tuo tarpu aš pasiėmiau žmones, kurių visi yra vienodi. Jau girdėjau piktus kitų balsus šnabždant man į ausis: "blyn gal tu durns už žmones žaist.." Hmm galvoju pasirinkau tai pasirinkau, mano logika buvo ta kad tikėjausi iš jų universalumo. Panašiai ir buvo. Žmonių išskirtinės savybės tos, kad gali pigiai prekiauti su turgumi 2:1 santykiu, daugiau judėti su laivais bei iš pat pradžių galėjo jau stayti gynybinius bokštelius. Žaidimui prasidėjus visi masiškai pagrinde vien explorino naujas vietoves ir atsargiai stumdėsi savo resursų kubelius bei veiksmų "tabletes". Man pati pradžia buvo tokia nenusisekusi, kad pirmos iš atverstų plytelių buvo saugomos kosminių piratų. Su vienu "špingalietiniu" laiviuku nei pakariausi nei toliau išsiplėsi. Pradėjau bandyti plėstis į kitą pusę. Po truputį pradėjau generuoti resursus, bet visvien niekaip normaliai negaudavau rožinių resursų, kurie reikalingi technologijoms įsigyti. Tuo tarpu visi kiti taip smagiai sau pirkosi, tobulinosi ir ypač nepatiko kai Simas iš po nosies nusipirko brangią technologiją, kuri leido rudų resursų gamybą praplėsti. Man ši technologija būtų labai tikusi nes turėjau nė vieną papildomą rudų resursų plotą. Nieko kito nebeliko tik kaip staigiai bandyti išsiplėsti ant armijos ir bandyti nukauti piratus ir tokiu būdu užsiiminėti plotus. Pirmas bandymas - su 3 mažiukais puolu piratą ir gaunu sausai į skudurus. Povilas, beje, galima sakyti tobulai šiandien metė kauliukus už blogiukus :) Šiek tiek vėliau vargais negalais sukaupiau 15 rožinių resursų ir nusipirkau pirmąją (ir paskutiniąją) technologiją. Bet ji buvo neprasta +3 kaulo vertės padidinimas per puolimus, t.y. užtekdavo 3 ir daugiau išmesti kad padaryti žalą. Pasitobulinau vidutinės klasės laiviukus, pasistačiau tris ir su tais 3 pradėjau skraidyt ir kariaut. Sekėsi visai neblogai iki kol neužsiroviau ant žaliukų ateivių, kuriuos valdė Marius. O ten tai geri laivai buvo ištobulinti. Turėjo tokį kaip first strike iš raketų. Meta 4 kaulus, kurių kiekvienas dar darydavo berods 2 žalos. Tačiau su tokiu laivų ištobulinimu yra rizika ir "sudegti", nes jei per pirmąsias atakas nėra priešas nukaunamas, tada belieka žiūrėti kaip tave sušaudo, arba tiesiog sprunki iš ten. Nors tik po laiko suvokiau kad be reikalo užpuoliau žaliukus, nes švietėsi gauti į skudurus, tačiau vėliau pergalvojau kad nėra taip blogai kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Esmė tame, kad rezgiau jau planą kaip nukautus laivus atstatysiu kitoje vietoje ir taip sutaupysiu ant ėjimų. Taip ir padariau, persimečiau ant kitų piratų, mečiau visas pajėgas ir žaidimo pabaigoje dar truputį užsiėmiau papildomos teritorijos. Skaičiuojam taškus! Povilas, Marius ir Simas surenka 20+ taškų, Mindaugas berods 29, o aš - 33. Didžiai nuostabai laimėjau  :Yahoo!: Gėris nugalėjo, skirskit ateiviai iš mūsų galaktikos :D Taigi, po labai sunkaus ir tokio nevykusio starto pasirodo įmanoma atsitiesti, svarbiausia teisingai išnaudoti savo rasės privalumus ir supančią aplinką. Reziumuojant galima teigti, kad Eclipse yra geras 4X tipo žaidimo pavyzdys. Nors žaidime yra nemažai randomo faktoriaus (kauliukai, plytelių traukimas), kuris man nėra pats priimtiniausias. Bet tai yra atleistina, nes žaidimas yra gerai subalansuotas ir galima atsigriebti per kitus niuansus. Eclipse mielai sužaisiu ir ateityje :yes:

Simuck

  • Administrator
  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2028
    • hmpg.net
Ats: 2015.02.01 Sekmadienis
« Atsakymas #24 Įrašytas: Vasaris 01, 2015, 21:30 »
Pagaliau nutiko ilgai lauktas momentas, kai teko sulošti epinį Eclipse. Biškį baisu sėst prie žaidimo, apie kurį daug skaitei koks jis epic ir ilgas, kiek ten visko galima daryt ir t.t. Na, nėra jis jau toks complex, man rodos MK sudėtingumu jį lenkia visa galva :D Galvojau bus didesnis brain damage. Pirmas įspūdis tik toks, kai pamatai belekiek kubelių ir visokių tokenų, didelius žaidėjų playmatus ir tikrai neprastai padarytus laivukus. Žodžiu, po beveik valandos rules intro pradėjom lošt ir kaip visada tokio tipo žaidimuose - ką dabar reikia daryt. Bet Povilas iškart draugiškai paprotino, kad pradžioj verta explorint. Tą visi ir darėm, tik aš kažkodėl atsidūriau kažkokioj kosmoso skylėj, kur net du kartus iš eilės netiko ištraukti hexai, o traukt galėjau du ir rinktis vieną. Prastokas startas. Vėliau lyg ir sekėsi ištraukt ką reikia, bet hexai kaip tyčia vos ne visi buvo 1 VP vertės, kai kiti sėkmingai traukė po 2 ar 3 VP vertės. Na, turbūt be random faktoriaus neįmanoma apsieit net ir tokiam žaidime, turbūt kitaip būtų neįdomu ir monotonija. Kadangi pasirinkau rasę, kuri šiaip iš prigimties nėra karinga, tai didžiąją žaidimo dalį ant laivų daug neleidau ir nepuldinėjau, be to net ir piratai buvo man draugiški sąjungininkai :) Tik va tie piratai buvo taip nesėkmingai išsibarstę kosmose, kad man jie būdavo vis nepakeliui. Su Mindaugu sudarėm friendly pactą ir pusę žaidimo aš jo prašiau, kad mane praleistų pro vieną hexą, bet jam reikėjo atlaisvint tą hexą ir už tai jokios naudos negaut. Galų gale taip ir nesusitarėm, o mano norimą langelį sėkmingai užgrobė abu Mariai :) Buvo biškį kovos, nes Povilo draugas pats atstovaudamas žolinę rasę nusprendė su manim pasimušt, bet nieko doro iš to nepešė ir piratai padėjo man atsilaikyt. Kitą pusę žaidimo iš esmės tik paresearchinau tris sau naudingus tokenus ir pastačiau du monolitus, bet taškų prasme tai nekažką man davė ir su Povilo draugu likom paskutiniai surinkęs vos po 20 taškų. Kaip kitiems sekėsi manau patys papasakos :)
Taigi, nuomonė apie žaidimą tikrai gera. Kliuvo tik du dalykai. Vienas esminis ir man nelabai aiškus - kodėl explorinant space gali netikti kortelės ir tarkim noriu tyrinėti gretimą sektorių ir ten nieko nerandu, bet randu kitam turne ar rounde. Suprantu, kad hexai sujungti wormholais ir jų bet kaip nepadėsi, nebent esi išradęs technologiją kur gali dėt per "pusę wormholo" (makes no sense  :crazy:), bet pats principas keistas. Gal tematiškai reiktų suprasti, kad pro wormholą nevisada gali pakliūt kur norėtum ir atsimuši į "niekur"? Turiu omeny, kad wormholus buvo galima atvaizduot ir tokenais, o ne printint ant kortelės. Man rodos tokiam žaidime explorinimas turi būt savotiškas fun dalykas ir duoti kažkokio stimulo, nes kai neištrauki keletą kartų iš eilės tinkamą, nes kaimynas specialiai taip padėjo savo hexą, kad atkirtų nuo tavęs kelią, nėra labai smagu. Aišku, juk galėtum ratu apeit kliūtis, bet hexų kiekis ribotas ir šiandien labai greit pasibaigė III rato kortelės ir nebebuvo ką veikt. Logikos aišku yra, idant nesiplėst belekiek į šonus, nes tokiu atveju pasidarytų multiplayer solitaire. Be abejo, visi tie mano priekaištai nieko nereiškia, kai trauki tai ką nori ar tikiesi ištraukti ir visi galai sueina :)
Antras dalykas - roundų skaičius. Kokiam šeštam jau norėjau kad baigtųsi, bet teko dar prastumt du raundus, kur iš esmės vyko tik kovos ir laivų statybos, nes nei explorinimo nei researcho nebeliko. Kas kovojo, o kas tik stebėjo veiksmus ir bandė kuo greičiau passint :)
Šiaip žaidimas puikiai subalansutas. Gerai, kad nėra begalybė research technologijų, taip nėra "rich get richer" efekto, kai turiu resursų ir perku beleką, kad tik taškų gaut. Skaitinėjau keletą review, kad raketų upgreidas mol yra OP, nu nžn man atrodė norma, nes jei nepataikai ir nebeturi su kuo šaudyt, tai arba bėgi lauk, arba lauki kol tavo laivą sunešios. Daug kam gali kliūti žaidime esantis randomas, tiek hexų traukime, tiek kauluose, nu čia sunku pasakyt, reiktų dar 2-3 partijų, kad įsitikint.
Šiaip visiems nežaidusiems ir dvejojantiems tikrai siūlyčiau pamėgint, nieko čia uber sudėtingo nėra :) Šiaip ar taip, geimą užskaitau ir ateity norėsiu dar :)
tomorrow [tə'mɔrəu] (n) - a mystical land where 99% of all human productivity, motivation and achievement is stored.

Povils

  • Servant
  • ***
  • Įrašai: 497
  • Power to the People
Ats: 2015.02.01 Sekmadienis
« Atsakymas #25 Įrašytas: Vasaris 02, 2015, 17:05 »
7dienį ryte DAR KARTĄ perskačiau Eclipse taisykles, nes žaidžiant 5dienį vakare buvo iškilusios situacijos, kurios kirtosi su sveika logika. Pasitikslinęs detales susisodinau žmones (Mindaugą, abu Marius, Simą ir save) pradėjom setupint. Žmones gal kiek gąsdino, kad žaidime daug detalių, tačiau pavyko neskubant išaiškint kas ir kaip. Kaip ir buvo minėta, pati Eclipse nėra tokia jau sudėtinga: 9 raundai, 4 fazės raunde ir veiksmų laisvė tam, kad būtum kiečiausias galaktikoje. Visi išskyrus mūsų Marių pasiėmė ateivius ir pradėjom žaidimą. Jo trukmė priklauso nuo veiksmo apmąstymo ką veikti, todėl jis gali užtrukti (kas ir atsitiko 7dienį). Aš pasiėmiau baltą  kiborgų rasę, kuri gali daugiau statyt ir daugiau patobulinimų įsikraut į laivus. Kiek paexplorinus pamačiau, kad su teritorijų verte nieko nepasieksiu, todėl reikia rautis į galaktikos centrą, o vėliau keliauti pas kokį žaidėją (šiuo atveju mano puolimus turėjo atrėminėt Mindaugas). Užėmiau centrą, atėmiau iš jo vieną teritoriją, tačiau vėliau mūsų kova virto "slug festu" kai man niekaip nepavyko užimti jo hexų. Kitoje mapo pusėje augalas Planta (mano draugas Marius) atsimušinėjo nuo senobinio Simo atakų, o vėliau prisipumpavęs savo laivus raketomis, kurios šauna prieš mūšį, apkandžiojo ir Mariaus žmones. Jei nuoširdžiai, galvojau, kad laimės Mindaugas, nes turėjo nemažai teritorijų, bei iki galo buvo išsitobulinęs nanotechnologijas (kas duoda visus 5 VP) bei buvo dalyvavęs nemažai mūšių ir turbūt prisirinkęs nemažai VP iš to. Šansų turėjo ir Planta.. Aš galvojau, kad liksiu kažkur per vidurį, nes niekaip nepavyko pasistumt pergalės link (Mindaugas atsilaikė, o su kitais kvailokai sudariau diplomatinius ryšius ir baisiai nesinorėjo tos išdaviko kortelės). Ir galų gale nustebino Marius, kuris pradžioje žaidimo nukentėjo nuo senovinių piratų, tačiau sugebėjo atsitiest, išexplorinti ir užsiimti krūvą teritorijų bei taip nuskinti pergalę. Tai va toks tas mačas: su dideliais klaustukais ką veikti žaidimo pradžioje, kiek neaiškaus plano viduryje ir pilnas mūšių žaidimo gale.
Mano nuomonė apie patį žaidimą. Tai vienas geriausių žaidimų mano kolekcijoje. Sėkmingam žaidimui reikalingas balansas tarp visko. Kaip ir Mindaugas nekenčiu kauliukų, tačiau Eclipse suteikia galimybę minimaliai sumažinti sėkmės faktorių (laivo patobulinimai pridedant taiklumo). Patinka ir ribotas technologijų kiekis: visi žaidėjai būna skirtingi, kiekvienas sprendimas tampa svarbus, ar pataupyti technologijai, ar paaukoti kitus veiksmus ir resursus, kad žūtbūt gauti ją. Sėkmė traukiant korteles priverčia atitinkamai reaguoti į situaciją. Kiekvienos partijos metu gautos ir traukiamos technologijos suteikia įvairovės. Mūšiai naudojant kauliukus taip pat suteikia netikėtumų (prisimenant kaip aš mėčiau kauliukus už piratus). Visi šie elementai suteikia didelę peržaidimo galimybę. Jau žinant taisykles ir kaip veikia žaidimas (kas svarbu, o kas nelabai) - išryškėja kiti aspektai - pvz kaip pasiekti balansą, kad turėti pakankamai resursų ir galimybę atlikti daug veiksmų. Dėl šių priežasčių man Eclipse 10/10.
Smagu, kad žaidimas patiko keliems žmonėms, paskaičiavus - pilnai gautųsi pilnas stalas (Aš, Žydrė, Pofke, Justas, Marius, Simas, (nežinau dėl Mindaugo). Todėl jei bus pageidavimų kosmoso užkariavimams - mielai atsinešiu sumesti kokią partiją :)

Simuck

  • Administrator
  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 2028
    • hmpg.net
Ats: 2015.02.01 Sekmadienis
« Atsakymas #26 Įrašytas: Vasaris 02, 2015, 17:32 »
Radau atsakymą į mano klausimą žaidimo metu ar galima judėti per priešininkų užimtus hexus bet be laivų https://www.boardgamegeek.com/thread/1222342/couple-questions-about-undefended-hexes
Taip išeina, kad judėt trukdyti gali tik hexe esantis priešininko esantis laivas. Ar tai reiškia, kad galėjau pusę žaidimo su Mindaugu nediskutuot ir laisvai pro jį praskrist kai reikėjo?
tomorrow [tə'mɔrəu] (n) - a mystical land where 99% of all human productivity, motivation and achievement is stored.

Mindaugas

  • Apprentice
  • **
  • Įrašai: 82
Ats: 2015.02.01 Sekmadienis
« Atsakymas #27 Įrašytas: Vasaris 02, 2015, 21:27 »
Na taip kauliukų įtaką ty veikimą iš dalies gali kontroliuoti pats, tobulindamas laivus. Labiausiai man nepatiko viena vieta. Maždaug iki žaidimo pabaigos likus keturiem raundam papuoliau į tokią situaciją, kad nebegalėjau nieko padaryt - trūko pinigų naudoti "tabletes" (panaudodavau per raunda max 3-4 tabletes), tai mažino mano veiksmų galimybes, taip pat trūko rudų resursų - negalėjau statytį laivų (ant mano hexų buvo tik dvi vietos rudiem resursam o hexų vienu metu turėjau penkis), rožinių resursų turėjau kaip ir pakankamai, bet nebebuvo jokių technologijų kurias galėčiau isigyti. Hexai kuriuos galėčiau isigyti buvo pasibaigę.
Taigi resursų kiekio niekaip neradau būdų padidinti, o dar Povilo puolimai visai juos išnaudojo (baigus zaidima visi resusrsai buvo ant nulio). Iš tos situacijos, tuos keturis raundus, aš neradau jokios galimybės išeiti ir net dabar nežinau ką galėjau padaryti kitaip. Pabaigoje buvau kaip statistas.

Maroom

  • Knight
  • *****
  • Įrašai: 1493
Ats: 2015.02.01 Sekmadienis
« Atsakymas #28 Įrašytas: Vasaris 02, 2015, 22:34 »
Man atrodo Mindaugai galėjai pačioje pradžioje gerai "išbuožėti". Reikėjo tik negailėti atlikinėti veiksmų, nes kiek pamenu pas tave buvo didelis pranašumas ant pinigų startinėje pozicijoje. Reikia užtat palankią aplinką susikurti :D Tavo atveju Povilas nelabiai smagiai tave uždarė su savo puolimais. Bet iš kitos pusės tu juk turėjai galimybę skraidyti per pusę warmholo. Reiktų daugiau Eclipse partijų. Įtariu, kad kiekviena žaidimo partija būtų vis kitokia :)

Mindaugas

  • Apprentice
  • **
  • Įrašai: 82
Ats: 2015.02.01 Sekmadienis
« Atsakymas #29 Įrašytas: Vasaris 02, 2015, 23:05 »
Kai galėjau skraidyti nebebuvo uz ka laivų statyti ir jų tobulinti. Taip del plėtimosi sutinku. Bet jei būčiau pletesi nebūtų užtekę tablečių veiksmams. Pas mane pradžioje jos dvi buvo atimtos. Pinigai be tablečių mažai ko verti. Esmė ta kad pabaigoje Nebebuvo jokios galimybės ka nors naudingo nuveikti arba kaip nors ištaisyti pradžios klaidas. Tokios galimybės man tame žaidime ir pritrūko. Nors kita vertus kai dabar žinai visą žaidimo eiga gal reiktų visai kitaip strateguot. Manau kitą kart reiktų uz žmones sulost. Ten gal viskas labiau subalansuota butu. Plius manau viskas greiciau vyktų.